Son Dakika
Cemalettin Hacıosmanoğlu
Cemalettin Hacıosmanoğlu
Biyografi

1994 yılında İstanbul’da doğdu. Büyüdü ve İstanbul Üniversitesi Spor Akademisi’ni birincilikle kazandı. Daha sonra profesyonel spor hayatına öncelik vererek akademiden ayrıldı. Nasip gereği kısa sürede meslekîspor yaşantısını sonlandırmak durumunda kaldı. Ardından rotasını değiştirip iki üniversite okumaya giriştiyse de, dayatılan pozitivist ezberciliğe tahammül edemeyerek sosyoloji eğitimini yarıda bıraktı. Hâlen aynı tahammülsüzlükle İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimi almaktadır. Evvel zaman içinde, çeşitli kurumlarda editörlük ve köşe yazarlığı yapmışlığı da vardır.

Twitter ikonu

Yazara ait yazılar
Herkes hendek kazsın, demokrasi elden gidiyor! Yıllardır değiniyoruz. Yıllardır kendi kendimizi yiyoruz. Yıllardır, bunlarla kucaklaşmak için bize küsenlere bir şeyler anlatmaya çalışıyoruz. Algı piyasası, olgu genelevi ve Türkiye İki asır evvel hüviyetine giydirilen özenti ve sahte hakikatlere güvenip, kibirli bir hadsizlikle öz milletinin 1400 yıllık muazzez hakikatlerine dil uzatan ukala cahiller pompalayabilirsiniz sosyolojinin göbeğine. Aklın tefsîri (II) Akılperest reformcuya temel dersler: Aklın tefsîri (I) Zâhirî ve bâtınî ilimlerde kemâl sahibi, büyük âlim ve yüksek veli Hazret-i Seyyid Abdülhakîm Arvasî; aklın tefsîrini çok ince ve hoş bir üslupta anlatıyor. Ben dilenciye inanıyorum Bir Müslüman gibi yaşamak arzusunu taşıyorum. Korku ve ümit arasında kurulmuş kurtuluş köprüsünü terk etmek istemiyorum. Hayâsızlık terörist bir eylemdir, ayrışın! Bir açıdan iman dediğimiz şey; bu hayâsızlarla birleşmeyi, onları hoş görmeyi, onlarla aynı bayrağın altında nefes alıp vermeyi utanç bilmektir. Bir işgal girişimi olarak ‘’demokrasi şehidi’’ kavramı 15 Temmuz’da, toplum zihnine dayatılan emperyalist kılıfı bâtıl kavramlar için çıkmadı bu millet sokaklara. Kadını korurken insanlığa tecavüz etmek İstanbul Sözleşmesi, bize medeniyet bahşedecek uluslararası bir hukuk güvencesi değil; anestezi dozu bünyemize göre verilmiş bir karakter ameliyatı… AK Parti hatalıdır ama kamuoyu put değildir Hani şu “ahlakî üstünlük’’ tartışmalarına biraz da bu cihetten bakmak, İstanbul’un %54’ünü böyle bir duruşa iten temel dinamikleri sorgulamak lazım. Otel odası, Ekrem Bey’in makyajı ve beka mevzuu Bütün gayem, 150 yıldır beni bütün mukaddeslerimle sömürge pazarında satılığa çıkartanların karşısında durmaktır.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.