Son Dakika
Biyografi

1978’te Mahmatlar Köyü’nde (Avanos/Nevşehir) doğdu. 2000 yılında Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdi. 2001 yılında geldiği Almanya’da belli bir süre RWTH Aachen Üniversitesi’nde eğitimine devam etti. Sivil toplum kuruluşlarında farklı alanlarda görev aldı. 2016 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi ve master için Hagen Universitesi’nde eğitimine devam ediyor. Evli ve üç kız çocuğu babasıdır.

Yazara ait yazılar
Kan kaybediyoruz Akıntıya kapılıp gitmemizi engelleyecek sabit bir duruşumuz, akıntıya kapılanları kurtaracak bir anlayışımız ve duyarlılığımız olmalı değil mi? Tahammülsüz bir kesim var Güya modern yaşam tarzına, bu da ne demekse, kendileri sahiptirler; diğerleri çağ dışıdır, gericidir, örümcek kafalıdır. Kazanmak da var, kaybetmek de... Tarihe bak; zaferleri kibre dönüştüren ve kibri çöküşünü hazırlayan/hızlandıran nicelerini göreceksin. Mısır’da askıya alınan demokrasi ve kurbanı “Ülkenizin aslanlarını öldürmeyin. Düşmanınızın çakalları sizi yer. Bu sözümü bir gün hatırlayacaksınız.” Menfaatiniz için doğruya kıyar mısınız? İşte örnek insanlar, sağlam toplumlar bu yaklaşımı benimseyen anlayış sahipleri arasından çıkacaktır. Bayramlar ve kalıcı mutluluk arayışımız Hayat bir okyanus gibidir; bu okyanusta sular kimi zaman durgun, kimi zaman devinimlidir. Bu gidiş nereye? Kendi kafasıyla düşünen, kendi kalbiyle hisseden, ayakları yere basan insanlar yetiştirmeli. Avrupa aşırı sağa teslim olmamalı Avrupa ülkelerindeki seçimlerde şahit olduğumuz sağ popülist partilerin yükselişinden hareketle, Avrupa Parlamentosu’ndaki etkinliklerini de artıracak gibi gözüküyorlar. Savaş ve açlık Geçtiğimiz on yıllarda milyonlarca insanın bu savaşların acı bilançosu içerisine girdiğini göreceğiz. Ramazan; gündemler üstü gündemimiz Kaybedenlerden olmamak için zamanı iyi değerlendirmeli, zaman içerisinde sunulan fırsatları kaçırmamalı.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.