Son Dakika
Biyografi

Yazar;

1957 yılıKonya doğumlu. Ortaokul yıllarında şiir, hikâye ve roman yazmaya başladı. Niğde İmam-Hatip Lisesi’nde öğrenci iken, gazete ve dergilerde şiir ve hikâyeleri yayımlandı. 1975 yılında Niğde MTTB’nin kurulmasında öncülük etti. O yıllardan itibaren hep gençlikle ilgilendi. Piyeslerde oyuncu ve yönetmenlik yaptı. İlk kitabı, İmam Hatip Lisesi son sınıfta Kâinatı Bir Yaratan Var(Piyes), adıyla basıldı. İmam-Hatiplik görevine başladı. Niğde ve Konya'nın değişik yerlerinde görev yaptı. 1984’de S.Ü. İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. S.Ü. Kampüs Camii İmam-Hatipliği görevini yürütürken, Müslüman Gencin El Rehberi adlı, baskıları on binleri bulan ve üç seriden oluşan çalışması yayımlandı.Gazete yazılarının yanı sıra, 1993’lü yıllarda radyo ve televizyon programlarına başladı. Bu arada Diyanet İşleri Başkanlığı Selçuk Eğitim Merkezi İhtisas Kursu'nu 1996 yılında bitirdi. Altınekin’e vaiz olarak atandı.Daha sonra Selçuklu Vaizliğinden emekli oldu. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Otuzu aşkın eseri vardır. Allah ve Rasûlü Sevgisi, Ebedi Mutluluk Yolu, İslâm’ın Evrensel Mesajları, Allah’ın En Güzel İsimleri, Bir Üniversiteli Genç (Roman), Sevgi Pınarı (Şiir), Güller Sevgiyle Açar (Hikâye),Örtünme Nasıl Olmalı, Ey Oğul;eserlerinden bazılarıdır.

Yazara ait yazılar
Yeniden dirilişe doğru | Gemiyi kurtarmak gerek yoksa hepten boğulacağız! Münafıklara aldanmadan… Asıl onlara aldanarak başımıza geldi bütün bunlar. Gemi batmadan kurtarmak gerek. Nuh’un (as) gemisi gibi karaya selametle çıkmak gerek. Yoksa afetleri bitmiyor. Sallanıp duruyor. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı… Devlet adamları ve insanımızın dikkatine! Zina ve lûtîlik yayılıyor gemi deliniyor haberimiz var mı? Bahçıvanın hikâyesi “Hepiniz çobansınız; hepiniz güttüğünüz sürüden sorumlusunuz.” Şehit Mursi ve bize verdiği dersler Diriliş Çağrısı -1 Uğurlarken bir Ramazan’ı karşılarız bayramı Ramazan Bayramınızı tebrik eder ve daha nice güzel bayramlara Ümmet-i Muhammed’in huzur, barış ve başarısı içerisinde kavuşturmasını Rabbimizden niyaz ederim. Kad’in aydınlığı ile Veda Eden Ramazan! Ailede güzel geçim Güzel ya da çirkin ahlakın belki de en çok belirginlik kazandığı yer, kişinin evi yani aile hayatıdır. Eğer eşler birbirlerinden bahsederken "onun ahlakı ne güzel" derlerse o zaman maksat hâsıl olmuş demektir... İslâm binasının çatısı oruç Bir Diriliştir Ramazan Tohum çıkarken zorluk çeker ya! Aynen öyle… Nice zorluklarla kaldırır başını… Kaldırmalıdır.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.