Son Dakika
Biyografi

Kayseri Yahyalı’da 1981 yılında dünyaya geldi. Orta öğrenimini Yahyalı İmamhatip lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Türkoloji bölümünde Lisan ve Yükseklisansını tamamladı. Halen medya ve iletişim doktora eğitimini sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler almaktadır. Kuruluşundan itibaren Diriliş Postası Genel Müdür ve köşe yazarı olarak görev yapmaktadır. 

Twitter: @OrhanPekcetin

Yazara ait yazılar
Şeriat ile yönetimden memnunlar Anlatılanları dinledikten sonra aslında şeriat polisinin içinde bulunduğu toplum açısından devlet erkiyle elde edilmiş bir güç olmasından çok, nevi şahsına münhasır bir tür sosyal kontrol sistemi özelliği taşıdığını düşündüm. Malezya’daki Türkiye Malezya seyahatimizde gördük ki Merve Hanım gerçekten sadece Malezya ile ilişkiler noktasında değil Malezya’da çeşitli vesilelerle yaşamak durumunda olan Türkiye vatandaşları için de güzel oluşturmuşlar. Ülkemize hücum ediyorlar, telaş yok bu iyi bir şey! Bu yıl 12.’si düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşmaları 51 ülke ve 91 şehirde gerçekleştiriliyor. Suriyeli iseniz yaşamayın kardeşim! Muhacire ensar olmak şiarımız vardı o nerede? Kardeşinin ayağına diken batsa acısını hisseden bağımız vardı o nerede? Bulmamız gereken çok yitiğimiz var dostlar. Yerel seçimi beka meselesi haline getiren CHP Milletimizin ilk olarak çözmesi gereken beka meselesi CHP meselesidir. ETCEP-Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Pompası Eğer önüne çektiğiniz seti daha doğru havzalardan akması için yönlendirici setler yaparsanız ve doğru tarafa yönlendirmek kabiliyeti gösterebilirseniz yeşile yeşillik katar, güzellik katar meyveye durur her taraf. Bir köpek kadar değerimiz yok mu? Hayvanlar için vicdan kasan, vicdansızlığın çıkmazında boğulanların biraz da insanlar için aynı hissiyatı paylaşmalılar. Vallahi de yalan!.. Yalan, bir mümin olarak hayatımıza selam vermemesi gereken verse de o selamı almamız gereken bir kötü haslet. Sudan’da sular ısınıyor mu? Yönetim, halkın taleplerini ivedi bir şekilde dikkate alıp gereğini yerine getirmezse olaylar daha farklı boyutlara tanışabilir. Fener’den gönüllere Deniz Feneri Derneği’nin internet sitesinde nice güzel iyilik notları not edilmiş. Bir tıkla umut kazanmak, bir tıkla geleceğe daha şen bakmak mümkün.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.