Son Dakika
Biyografi

Kayseri Yahyalı’da 1981 yılında dünyaya geldi. Orta öğrenimini Yahyalı İmamhatip lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Türkoloji bölümünde Lisan ve Yükseklisansını tamamladı. Halen medya ve iletişim doktora eğitimini sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler almaktadır. Kuruluşundan itibaren Diriliş Postası Genel Müdür ve köşe yazarı olarak görev yapmaktadır. 

Twitter: @OrhanPekcetin

Yazara ait yazılar
Havada kuş var, geri Atatürk Havalimanı’na dönüyoruz “Havada kuş var toparlanıp dönelim Atatürk Havalimanı’na” demek ne derece büyük bir yobazlıktır varın siz takdir edin. Siyasetin ekran maçı İsmail Küçükkaya maalesef tarafsız bir duruş sergilemekte başarılı olamadı. Tarafsızlığa inanmam; lakin taraf olunsa bile tarafsızca ya da adil bir tavır ortaya koyup ona göre davranılabilirdi. Bir şartla oyum İmamoğlu’na! Sayın İmamoğlu benim oyuma da talip ise kendisinden FETÖ ve PKK ile ilgili net açıklamalarını duymalıyım. Neş’e kaynağımız! Büyüğe küçüğe, zengine fakire, kederliye kedersize, ümitliye ümitsize hakiki bir sevinç kaynağı, neşe pınarı. Iyd-ı Fıtr, Ramazan Bayramımız bayram ola… Ekrem İmamoğlu’nun mağduriyeti hakkında Şeriat ile yönetimden memnunlar Anlatılanları dinledikten sonra aslında şeriat polisinin içinde bulunduğu toplum açısından devlet erkiyle elde edilmiş bir güç olmasından çok, nevi şahsına münhasır bir tür sosyal kontrol sistemi özelliği taşıdığını düşündüm. Malezya’daki Türkiye Malezya seyahatimizde gördük ki Merve Hanım gerçekten sadece Malezya ile ilişkiler noktasında değil Malezya’da çeşitli vesilelerle yaşamak durumunda olan Türkiye vatandaşları için de güzel oluşturmuşlar. Ülkemize hücum ediyorlar, telaş yok bu iyi bir şey! Bu yıl 12.’si düzenlenen Uluslararası Öğrenci Buluşmaları 51 ülke ve 91 şehirde gerçekleştiriliyor. Suriyeli iseniz yaşamayın kardeşim! Muhacire ensar olmak şiarımız vardı o nerede? Kardeşinin ayağına diken batsa acısını hisseden bağımız vardı o nerede? Bulmamız gereken çok yitiğimiz var dostlar. Yerel seçimi beka meselesi haline getiren CHP Milletimizin ilk olarak çözmesi gereken beka meselesi CHP meselesidir.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.