Son Dakika
Biyografi

Kayseri Yahyalı’da 1981 yılında dünyaya geldi. Orta öğrenimini Yahyalı İmamhatip lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Türkoloji bölümünde Lisan ve Yükseklisansını tamamladı. Halen medya ve iletişim doktora eğitimini sürdürmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler almaktadır. Kuruluşundan itibaren Diriliş Postası Genel Müdür ve köşe yazarı olarak görev yapmaktadır. 

Twitter: @OrhanPekcetin

Yazara ait yazılar
ETCEP-Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Pompası Eğer önüne çektiğiniz seti daha doğru havzalardan akması için yönlendirici setler yaparsanız ve doğru tarafa yönlendirmek kabiliyeti gösterebilirseniz yeşile yeşillik katar, güzellik katar meyveye durur her taraf. Bir köpek kadar değerimiz yok mu? Hayvanlar için vicdan kasan, vicdansızlığın çıkmazında boğulanların biraz da insanlar için aynı hissiyatı paylaşmalılar. Vallahi de yalan!.. Yalan, bir mümin olarak hayatımıza selam vermemesi gereken verse de o selamı almamız gereken bir kötü haslet. Sudan’da sular ısınıyor mu? Yönetim, halkın taleplerini ivedi bir şekilde dikkate alıp gereğini yerine getirmezse olaylar daha farklı boyutlara tanışabilir. Fener’den gönüllere Deniz Feneri Derneği’nin internet sitesinde nice güzel iyilik notları not edilmiş. Bir tıkla umut kazanmak, bir tıkla geleceğe daha şen bakmak mümkün. Büyükelçiler ve küçük düşünceler Köksal orada görev yapan Türk memurlarına “Burada herhangi bir dini çalışmanın içerisinde görürsem sizi o an geri gönderirim” şeklinde uyarılarda bulunabiliyor. Ümmetin kalkınması mı; boş boş konuşmayın! Her birimiz ilk ağızdan ümmet deriz... Her birimiz ilk ağızdan ümmet deriz. Altını üstünü doldurmadan ağzımızı doldura doldura sadece konuşuruz... Denizhıyarına benziyorlar! İmam hatip mevzusu açılıyor; kapatılsın, birkaç iyi niyetli insan bir araya gelip dernek kuruyor; kapatılsın, hafız yetiştirmek için açılmış olan kuran kursları kapatılsın vs. vs... Referans hakikatte ne işe yarar? Liyakat son zamanların en çok konuşulan kavramlarından birisi... Liyakat son zamanların en çok konuşulan kavramlarından birisi. Ve herkes inanılmaz düzeyde liyakati savunuyor ve önemine inanıyor... Felak Sûresi okuyan eşarp! Dini ticarete alet etmenin envai çeşidini gördük, görmeye devam ediyoruz. Maalesef tedbir alınmadığı müddetçe de bu artarak devam edeceğe benziyor.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.