Son Dakika
Biyografi

Gazeteci-Yazar, Yazı İşleri Müdürü, Genel Yayın Yönetmeni

1971 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Samsun’da tamamladıktan sonra Ordu Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü’ne devam etti. (1989).

“Gazetecilik ve Yazarlık” mesleğine, “Ortadoğu Gazetesi Ordu Temsilciliği” ile başladı. (1990)

Ordu’da yayınlanan Avukat Cavit Kalpaklıoğlu idaresindeki “Memleket Gazetesi’nde “Köşe Yazarlığı” yaptı. (1990 – 1991)

1995 yılında Samsun’da “Samsun Ses Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü” (1995)

 “Samsun Diyalog Gazetesi Yazı İşleri ve Reklâm Müdürlüğü” görevlerini yürüttü. (1996)

Yazılarını “Samsun Ekip, Haber Gazetesi ve Denge Gazetesi’nde devam ettirdi.

Yenişafak Gazetesi’nde Samsun Temsilciliği ve bölge muhabiri olarak görev yaptı. (2003)

Halen Diriliş Postası Gazetesi’nde haftada iki gün yazıyor ve Karadeniz Bölge Temsilciliğini yapıyor.

Samsun’da yayınlanan Bütünşehir Dergisi’nin ise Genel Yayın Yönetmenliğini yürütüyor.

2010 yılında yayın hayatına başlayan Akasyamhaber.com adlı internet haber sitesinin de sahibi ve genel yayın yönetmenliğini devam ettiriyor.

“Gazeteci ve Yazar Recep Yazgan”; “Şehir Manzaraları” adını verdiği bir inceleme-araştırma kitabında, (Samsun 2017, Etüt Yy. 290 sayfa), günlük yazılar yazdığı “Diriliş Postası”nda neşredilen makâlelerinden derlenerek hazırlanmış oldukça dikkat çekici konulara yer vermiş bulunmaktadır.

Yazara ait yazılar
İslam sadece yasaklar mı? Batı’ya medeniyet dersi vermiş Müslümanlar’ın çocukları bugün İslam’ın yalnızca bir yasaklar manzumesi olduğunu zannediyorlar. İslam zıt kutuplar arası muvazenenin üstün nizamıdır! Din emniyeti, can emniyeti, akıl emniyeti, nesil emniyeti ve mal emniyeti İslâm hukukunun yani şeriatın güvencesi altındadır. İstanbul Sözleşmesi ve LGBT hakları Kasım 2011’den bu yana, Türkiye’de LBT kadınları şiddete karşı devlet koruması altındadır ve mahkemeler LBT kadınları yararına koruma kararı vermektedirler. Memlekette ne var ne yok! AK Parti’nin İstanbul seçim sonuçlarını da etkileyen sosyal ve ekonomik alanlarda başaramadıklarını sebepleriyle şöyle çerçeveleyebiliriz. Seçimin kazananı İsmail K. vb… AK Parti’de dava şuuruyla çalışıp mücadele edenlerin yerini alan lobiciler, locacılar ve loncacılar var… Haydin, Türkler’i Orta Asya’ya sürelim! İstanbul’un fethinden sonra İtalya’ya giden Hıristiyan bilim ve sanat adamları Antik Yunan tarihini inceleyerek Rönesans ve Reform hareketini başlattı. Evet, Yıldırım’ın sözü senet! Genç girişimcilere en az 100 bin TL sermaye desteği, toplam 500 milyon TL girişimci desteği… Divan Şairi Diyor Ki… Mimar Sinan’ın taşla yaptığını Karahisarî yazıyla (hatla), Bâkî kelimelerle, Levnî renklerle, Itrî seslerle (notalarla) yapmıştı. İmamoğlu neden hırçın ve tedirgin! Ben bugünden Küçükkaya’ya rağmen iki aday arasından daha başarılı çıkacak olan ismin Binali Yıldırım olacağı kanaatindeyim. Bir ağaç gibi tek ve yapayalnız! Vefasız dostlarımın, arkadaşlarımın beni burada unutmuş olmalarının acısını kime anlatacaktım.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.