Son Dakika
Biyografi

Gazeteci-Yazar, Yazı İşleri Müdürü, Genel Yayın Yönetmeni

1971 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Samsun’da tamamladıktan sonra Ordu Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü’ne devam etti. (1989).

“Gazetecilik ve Yazarlık” mesleğine, “Ortadoğu Gazetesi Ordu Temsilciliği” ile başladı. (1990)

Ordu’da yayınlanan Avukat Cavit Kalpaklıoğlu idaresindeki “Memleket Gazetesi’nde “Köşe Yazarlığı” yaptı. (1990 – 1991)

1995 yılında Samsun’da “Samsun Ses Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü” (1995)

 “Samsun Diyalog Gazetesi Yazı İşleri ve Reklâm Müdürlüğü” görevlerini yürüttü. (1996)

Yazılarını “Samsun Ekip, Haber Gazetesi ve Denge Gazetesi’nde devam ettirdi.

Yenişafak Gazetesi’nde Samsun Temsilciliği ve bölge muhabiri olarak görev yaptı. (2003)

Halen Diriliş Postası Gazetesi’nde haftada iki gün yazıyor ve Karadeniz Bölge Temsilciliğini yapıyor.

Samsun’da yayınlanan Bütünşehir Dergisi’nin ise Genel Yayın Yönetmenliğini yürütüyor.

2010 yılında yayın hayatına başlayan Akasyamhaber.com adlı internet haber sitesinin de sahibi ve genel yayın yönetmenliğini devam ettiriyor.

“Gazeteci ve Yazar Recep Yazgan”; “Şehir Manzaraları” adını verdiği bir inceleme-araştırma kitabında, (Samsun 2017, Etüt Yy. 290 sayfa), günlük yazılar yazdığı “Diriliş Postası”nda neşredilen makâlelerinden derlenerek hazırlanmış oldukça dikkat çekici konulara yer vermiş bulunmaktadır.

Yazara ait yazılar
Ev hanımına meslek itibarı, annelere maaş bağlansın! Devletimiz ailenin bütünlüğünü korumak için yapacağı ekonomik ve sair masraflardan büyük ölçüde tasarruf sağlayacak… Rizeli köylüler AB Fonu’nu neden reddetmişti! “Avrupa Birliği kimdir, bize neden para versin? Avrupa Birliği Hıristiyan'dır. Biz bu parayı istemiyoruz…” Büyük Doğu Kabinesi ne zaman! İlimde, irfanda, kültürde, sanatta, ekonomide, sağlıkta, tarımda ve her faaliyet kolunda Büyük Doğu Kabinesi yeni bir inşa ve ihya hamlesi başlatmak için beklemektedir… Bedri Yaşar, Allah sana mültecilik duygusu yaşatmasın! Suriyeli mültecilerin Türkiye’de işyeri açabilmeleri için bağımsız çalışma izni almaları gerekiyor. Bir zihniyet numunesi olarak CHP belediyeleri! Ezanı ve Kur’an’ı yasaklayanın, tekkeleri, zaviyeleri ve camileri kapatanın CHP olduğundan haberi yokmuş gibi… Erdoğan’ın konuşmasından FETÖ’yü kaldırdılar! Erdoğan’ın konuşmasında FETÖ ifadesinin neden yer almadığı veya neden silindiği aradan geçen zaman içeresinde hâlâ anlaşılamadı. Bu kanunlarla olacağı budur! Fahrettin Ulusoy’un hayatından satırlar! Üzerinde biraz daha çalışılmış olsaydı Türkiye’de yokluğu hissedilen iktisadi romanlarından biri olabilme potansiyeline sahip kitap, dil savrukluğu, sayfa düzeni ve tasarım eksikliğiyle hak ettiği alakayı bulamamış da olabilir. FETÖ’nün tasfiye edilen ekibi nerede, ne yapıyor! Dobi yoğidur! Tursun etti, “Ula Hassan, piriç nedur?’ Hasan deyi, ‘Piriç ikuşer kişiluk iku takima ayrilmuş tört oyuncu ila oynanan pi siporidur” Tursun şaşirayi, ‘Ula dobi yoğidur, nasi siporidur?’
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.