Son Dakika
Biyografi

1956 Samsun Havza doğumlu. İlk okulu Vezirköprü’de, orta okulu Çorum Sağlık Okulunda, liseyi Zeynep Kâmil Sağlık Koleji’nde okulu. Hacettepe Yüksek Hemşirelik Okulundan terör sebebiyle ayrıldı. İki yıl Ankara'da resmi görev yaptı ve başörtüsü sebebiyle istifa etti. Üç yıl bir kuran kursunda okul hemşireliği yaptı ve evlenerek görevi bıraktı. Bundan sonra, çocuklarını nasıl eğiteceği hakkında araştırmalara başladı. Pek çok kurslara katıldı, belgeler aldı. Başörtüsü yasağı olmadığı için bir Amerikan Üniversitesi olan Newport Üniversitesi'nde davranış bilimlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini aldı. Lisans tezini 0-7 yaş çocuk kıskançlığı, yüksek lisans tezini de yetişkin kıskançlığı üzerine yaptı. Pek çok dergide yazdı ve bir derginin başyazarlığını ve editörlüğünü yaptı. Bu arada Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde Sosyal Bilimleri bitirdi ve Sosyolojiye geçiş yaptı. Şimdi, sosyoloji son sınıf öğrencisi. 

Prof. Dr. Mehmet Sungur'dan, dört yıl psikoterapi eğitimleri alarak, Avrupa Kognitif ve Davranışçı Terapiler Derneğinin onayladığı bir sertifikası oldu. Ayrıca, iki yıl da aile ve çift terapisi ile cinsel bozukluklar terapisi aldı. Şu anda, kendi şirketinde danışmanlık yapmakta ve eğitim vermektedir.

Bir dernek tarafından yılın annesi seçildi.

Radyo programı dalında aile içi iletişim Medya Etik Ödülü aldı.

TRT Diyanet Tv de Pazar günleri yayınlanan Aile Bağları isimli programı hazırlayıp sundu. 

Yurt içi ve yurt dışında seminerler ve konferanslar veriyor.

Halen Moral Fm de Çarşamba günleri “Aile Okulu” isimli programı hazırlayıp sunuyor ve Diriliş Postası gazetesinde Salı günleri "Bir cümle bir hakikat" başlığı altında çocuk ve aileye dair konularda köşe yazarlığı yapıyor.

İkikitabı var. Birincisi, Kendime yardım etmek istiyorum isimli, insanın kendisini düzeltebilmesi için gerekli olan iletişim ve davranış stratejilerini anlattığı kitap. 2. ise, aileye ve eşe doğru bir bakış açısı oluşturarak sorunları en aza indirmeyi hedefleyen Eşimi Anlamak İstiyorum isimli kitap. 3. olarak ta, anne ve babaların çocuk ve gençler ile ilgili sorunları ve çözüm yollarını anlatan kitabın hazırlığı içinde.

Allah izin verirse inşallah 70 yaş civarında profesör olacak.

Harika bir insanla evli ve altı harika çocuk annesi.

Yazara ait yazılar
Daha iyiye gitmeyen bir durum, daha kötüye gider Saygı, sevgiyi içinde bulunduran kristal kaptır. Saygı zarar görürse sevgi dağılır. Bu gerekçeyle, sevginin olmazsa olmazı saygı, mutlaka değer verilen bir hayatın içinde var olur ve bu ikisi mutluluğun en önemli bileşenlerindendir. LGBT ya da ölçüsüzlüğün görüntüsü Hangi duygu insanda yoğun olarak yaşanırsa, o duygu genler aracılığı ile aktarılıyor. “Dedesi ekşi elma yemiş, torununun dişi kamaşmış” örneğindeki gibi. LGBT ya da ölçüsüzlüğün görüntüsü -2 Biz anne babalar din adına karşı çıktığımız bu duruma, dini öğretmediğimiz çocuğumuz nasıl itibar etsin? LGBT ya da ölçüsüzlüğün görüntüsü -1 Bu hareketin özgürlük adı altında istediği şey, arkasında uluslararası lobilerin bulunduğu toplumu çökertme, köleleştirme, insanların üzerinden kendi emellerine ulaşma çalışmasıdır. İnsan mutlu olmayı hak eder “Mutlu insanın bakışları kendi içinden dışarıya yönelir.” Kime hesap vereceğimizin farkında mıyız? Başörtülü olmamız, arada camiye gidiyor olmamız bizi aldatmasın. Kalbimizin başköşesinde Allah (cc) mı var başkaları mı? Sağlam düşünce olmadan sağlam hayat olmaz Çocukluk, insan hayatının en öğrenmeye açık, en çok kayıtların yapıldığı ve en savunmasız olduğu hem çok riskli hem de en avantajlı dönemdir. Çünkü, bağımlıdır ve her etkiye açıktır. İnsana iyi davrandıkça iyi yönleri açığa çıkar İnsan, gören herkesi hayran bırakacak nice güzel yetenekler ve değerler saklamaktadır. Aklımızı uyanık tutmak çok önemlidir Doğru bilgi kaynakları ve doğru örneklerle kesintisiz irtibat ve istikamet üzere bir hayat özlemi dualarımızla… Zaman geçiyor ve yapılanlar kaydoluyor İnsanlar çoğunlukla geç de olsa, vicdanlarının sesini duyar ve hakkı teslim ederler. İşte o zaman “Haklıydı” denmesi yeter.
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.