Son Dakika
Biyografi

Türkiye’nin en iddialı gazetelerinden birinde, en büyük televizyonunda, en eski internet sitesinde çalıştı. Üç gazete, iki televizyon, üç dergi, üç internet sitesi ve bir radyoda çalıştı. İlk, orta, lise ve yüksek öğrenimini İstanbul’da yaptı. İnternet sitesi, gazete ve televizyon yöneticiliği yaptı. Çeşitli makaleler, söyleşiler, tefrikalar, analizler, denemeler, hikayeler ile edebi ve mesleki eserler verdi.

Yazara ait yazılar
Eskiden yemek paylaşanlar şimdi resmini paylaşıyor… Sosyal medya araçları, topluma pompalandığı gibi günümüz dünyasının ‘can damarı’ filan değil. Dağ insanı… “Dağ, fark ettirmeden insanlarını da yüceltirdi kendisi gibi. Dağ mahrumları ise her an haddi aşmaya yakın olurdu. Dağ olmayan yerden sanatçı çıkmazdı.” Eylül ‘di’li geçmiş bir zamandır… Böyleydi eylül, ‘di’li geçmiş bir zaman yaşatıyordu, ‘ayrılık ayracı’ gibiydi. Keşke mesele ağaç olsa “İktidar olma hevesi ile bir an için diğer her şey sustu ve ağaç eğildi, gövdesindeki çatırtılar çoğaldı, budakları kırılıp dalları sarkarak, insan “riyakârlığı” karşısında baş aşağı kara toprağa devrildi.” Deprem adildir! Babaanne ölür, torun öksüz kalır Baba ölür çocuk yetim kalır, anne ölür, çocuk öksüz olur. Babaannelerin ölümü için neden bir sıfat bulunmamış ki… Ölmenin en büyük İşareti; doğmak… Ölüm korkulacak bir şey olsaydı… Allah'ın Sevgilisi ölmezdi, Sultan Süleyman ölmezdi, halam ölmezdi, babaannem ölmezdi, amcalarım ölmezdi. Organik hayatlar Sakarya’nın havası ile ceplerini doldurup, günlere doymuş insanların kucak dolusu duaları ile bu kadim topraklardan ayrılırken içinde bir vaveyla kopuyor. Selam olsun gemiciye… Bir de, Akdeniz’de şanlı bayrağımızı dalgalandıra dalgalandıra doğalgaz arayan kahraman gemilerimizi selamlamak için elbette… “Masumiyet Müzesi” Mahremiyet ve samimiyet kalmayınca, iffet de kayboldu, depresyon içindeyiz. Oysa hayâ, imandan bir şubedir!
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.