Son Dakika
Biyografi

Türkiye’nin en iddialı gazetelerinden birinde, en büyük televizyonunda, en eski internet sitesinde çalıştı. Üç gazete, iki televizyon, üç dergi, üç internet sitesi ve bir radyoda çalıştı. İlk, orta, lise ve yüksek öğrenimini İstanbul’da yaptı. İnternet sitesi, gazete ve televizyon yöneticiliği yaptı. Çeşitli makaleler, söyleşiler, tefrikalar, analizler, denemeler, hikayeler ile edebi ve mesleki eserler verdi.

Yazara ait yazılar
“Masumiyet Müzesi” Mahremiyet ve samimiyet kalmayınca, iffet de kayboldu, depresyon içindeyiz. Oysa hayâ, imandan bir şubedir! Ruhlar bahçesi Benim içe dönüş yöntemim de, mezarlıklardır. Dünyanın hiçliğini anlamak, gidenlere dokunmak, özlediklerime sığınmak, ruhumu besliyor. Şimdi tatil zamanı… Göçerken ruh geride, göçenler arafta kalıyor. Ne İstanbul gelenlerin, ne gelmiş olanlar İstanbul’un oluyor. İstanbul benim canım; Vatanım da vatanım... İstanbul, kişi başına düşen gelirin üçte biri kadarını tek başına karşılayan devasa ekonomisi ile tam 130 ülkeyi sollamış bulunuyor. Mahcup bakanlar Bizim olmayan hayatı vekâleten yaşarken; göçenleri düşününce, ‘gelecekten çok, anısının olduğu çağdaki insanlar’ akla gelince, mutluluk da eğreti duruyor yüzümde... Doğmadığımız dünyanın içinde… Hayatta olmadığınız bir dünyanın içine girince, kendinizi savaşın ortasında gibi hissediyorsunuz... Elveda… İnsan ömrünün bereketi kaç Ramazan gördüğü ile ölçülür… Türkler uzayda… Gelecek yıl Florida’dan Mars’a ateşlenecek uzay aracı ile Amerika, insanları değil de, isimlerini “dördüncü gezegen” dairesine taşıyor. Buzdan kâseler Padişah sordu: Tarhanayı sevdiğimizi nereden bilirsiniz? Abdullah Efendi saygıyla cevapladı: Bütün Osmanlı ailesi öyledir, biliriz sultanım. Anneler değersizdir!
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.