Son Dakika
Biyografi

1994 Balıkesir doğumluyum. Balıkesir İşletme bölümünü gazetecilik eğitimi için yarıda bıraktım. Yalova Sanat ve Tasarım Fakültesi son sınıf. Çeşitli mecralarda öykü ve makale yayınladim. Edebistan'da şiir yayınladim. Ekibin içinde bulunduğum, festivallerde yarışan kısa filmlerimiz var. Düzenli olarak her Perşembe köşe yazılarımı Diriliş Postası'nda okuyabilirsiniz. Bana ulaşmak isteyenler yasintacar@dirilispostasi.com üzerinden veya aşağıda sosyal medya hesabımdan ulaşabilirler.

Twitter: @yasintacarr

Yazara ait yazılar
Kutuplaşmak “Hiçbir amelime güvenmiyorum ama Allah’ın düşmanlarına düşmanlığım var…” İslam harflerinin müdafaası -2 “Bundan sonra Türk kütüphanelerini yakmaya lüzum kalmamıştır. Çünkü harf inkılabıyla bu hazineler örümceklerin yuva yaptığı raflarda kapanıp kalmaktan başka bir şeye yaramayacaktır.” İslam harflerinin müdafaası 1 “Harf İnkılabıyla beraber Arap harfleriyle değil İslam harfleriyle, yani İslam ile olan bağ koparılmıştır.” Vatan yahut Süleyman Çobanoğlu Bize statükocu, gerici, sağcı, tutucu diyenlerin dangalak insanlar olduklarını aklımızdan çıkarmadık! Aydın olma kılavuzu Bu ülkeye ve bu ülkeye ait değerlere ya tepeden bak ya düşmanlık yap. Deveyi iğne deliğinden geçirmek Yanlış bilinen gerçekler -3 George Santayana, “Tarih hep yanlış yazılır, bu nedenle hep yeniden yazılması gerekir” der. Neden? Cevap Cesur Yürek filminden: “Çünkü tarihi kahramanları öldürenler yazar!” Zokayı yuttuk amma hazmetmeyi beceremedik Biz bu zokayı yuttuk. Tükürecek durumda değiliz. Kusmamız lazım. Yoksa bizi zehirleyecek ve öldürecek. Bir başkayız işte biz Bizim atalarımıza yaşı sorulduğunda eğer 63’ü geçtiyse “Haddi geçtik” diye cevap verildi. İkiyüzlüler Bize Allah’ın vaadidir: “İnanıyorsanız üstün gelecek olan sizsiniz”, “Zafer İslam’ındır” ve “O kâfirleri çok çetin bir azap ile müjdele.”
Devamını göster
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.