Bakasetas'tan ayrılık sorusuna yanıt!

Alanyaspor’da iken Trabzonspor ’a attığı son dakika golüyle Bordo-Mavililer’e şampiyonluk yolundaki en ağır darbelerden birini vurmuştu Bakasetas...

Aradan 6 ay geçti ve Yunan oyuncu, hikayenin baş kahramanlarından biri olarak Trabzon’a geldi. Hep kritik anlarda sahneye çıktı, hayati goller attı. Taraftarların ‘Çilingir’ lakabını taktığı Bakasetas, tarihi şampiyonlukta kilit rol oynadı.

Fırtına’nın yıldız orta sahası, şampiyonlukla ilgili duygularını ve daha fazlasını Fanatik'e anlattı...

" Galatasaray’a attığım golün ardından da duygu patlaması yaşadım"

'Şampiyonlukta kırılma maçı hangisiydi ve ilk sıraya hangi golünü koyarsın?' sorusuna yanıt veren Yunan golcü, "Deplasmandaki Galatasaray galibiyeti kesinlikle. Geriden gelip son 8 dakikada kazanmıştık ve tam anlamıyla bizi şampiyonluğa inandıran maçtı. İlk sıraya da o karşılaşmadaki golümü koyarım. Çünkü bir önceki hafta Giresunspor’a karşı üst üste 2 penaltı kaçırmıştım. Beni çok yaralamıştı, acı vermişti. Teknik heyet, takım arkadaşlarım, taraftarlar büyük destek vermişlerdi o süreçte bana. Galatasaray’a attığım golün ardından da duygu patlaması yaşadım" dedi.

"Şampiyonlar Ligi müziğini Trabzon’da duymak çok özel olacak"

"İlk ve büyük hedefimiz Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak" diyen Bakasetas, "Bunu başaracak potansiyelde olduğumuzu düşünüyorum. Ben erkenden söz vermeyi seven birisi değilim ancak çok çalışacağımızın ve sonuna kadar mücadele edeceğimizin sözünü verebilirim. Şampiyonlar Ligi muhteşem bir arena. Dünyadaki en iyi futbolcular orada oynuyor ve rekabet ediyorsunuz. Bir rüya yaşamak gibi. Özellikle o müziği Trabzon’da duymak çok özel olacak" diye konuştu.

"2 yıllık kontratım var. İlerisini zaman gösterecek"

Hakkında çıkan transfer haberleri ile ilgili de konuşan yıldız oyuncu, "Bu sadece benim cevap vereceğim bir soru değil. Yetkili olan kulüptür. Eğer bir teklif gelirse, sonrasında sürece bakılır. Ben hırslı ve hedefleri olan bir oyucuyum. Her zaman limitlerimi zorlamak isterim. Nereye kadar ulaşacağımı görmek istiyorum. Şu an zaten çok büyük bir kulüpte oynuyorum. Şampiyon olduk, mutluyum. Sahip olduğum her şeyi bana veren yerdeyim. 2 yıllık kontratım var. İlerisini zaman gösterecek" dedi.

- Diriliş Postası, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/10397292/bakasetastan-ayrilik-sorusuna-yanit