Çöp evde bulunan çocuktan haber var!

Antalya'da, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde 16 gündür tedavisine devam edilen 9 yaşındaki C.M.'yi, AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete ziyaret etti.

"İKİ GÜNDÜR NEŞELİ GÖRÜYORUM"

Hastane çıkışında C.M.'nin sağlık durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, “İki gündür C.M.'yi neşeli görüyorum. Bu çok mutlu ediyor bizi. Doktorlarımızdan aldığımız son bilgilerde de vücutsal olarak bir sıkıntısı yok. Her gün istediğimiz kiloları kazanıyoruz. Şu etapta sadece psikiyatri tedavi ön planda gözüküyor” dedi.

"TABURCU OLMASI PLANLANIYOR"

C.M.'nin taburcu olmasının planlandığını belirten Özkan, “Hocalarımız ne zaman uygun görürlerse, yakın taburculuğu. Aile Bakanlığı, Sosyal Hizmetler ve doktorlarımızla ortak bir karar verip, taburculuğuna yavaş yavaş karar verecekmişiz gibi duruyor. Çok yakın bir zamanda taburcu olması planlanıyor. Bundan sonraki süreçte çocuk, doktorlarımız ve psikiyatristlerimiz takibini sağlayacak” diye konuştu.

"SONRAKİ ÖĞÜNÜ DÖRT GÖZLE BEKLİYOR"

Özkan, C.'nin iştahının oldukça yerinde olduğunu da ifade ederek, “Artık yaşıtları gibi oyun oynuyor, gülüyor, herhangi bir desteğe ihtiyacı yok. Çok iştahlı zaten. Bütün gün bir sonraki öğünü dört gözle bekliyor. Gelen her şeyin hepsini yiyor. Acaba gideceği yerde huzursuz olur mu diye düşünüyoruz ama sonuç olarak bir yerden başlanılacak. Bundan sonraki süreçte onun gittiği yerlerde güven dolu, mutlu ve huzurlu olmasını diliyoruz” dedi.

"BÜTÜN GÜN PUZZLE YAPIYOR"

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Yıldıray Çete de, C.M.'nin hedef kilosuna ulaştığını aktararak, “Bundan sonra ayakta kontrollere gelecek. Özellikle haftada birkaç gün olmak üzere psikiyatri kontrollerine gelecek. Şu anda hedef kilosuna ulaşmış durumda, bütün gün puzzle yapıyor ve keyfi yerinde” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA

- Diriliş Postası, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/11619447/cop-evde-bulunan-cocuktan-haber-var