1962'de İsveç'teki tek televizyon kanalında bir uzman televizyonun önüne hangisinin yerleştirilmesiyle renkli görüntü elde edilebileceğini açıklayarak 1 Nisan şakası yapmıştır?

10 Ağustos 2022 Çarşamba akşamı seyircileriyle buluşan Kim Milyoner Olmak İster'deki dikkat çeken sorular yine sık sık araştırılıyor. Vatandaşlar yarışmacılara yöneltilen soruların yanıtına en kısa sürede ulaşmak için araştırmalara koyuluyor. Usta sanatçı Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla ATV'de ekrana gelen yarışmada yer verilen sorular izleyiciyi bilgilendirirken birbirinden renkli konuklar da yarışmaya heyecan katıyor. Bu akşam gündem olan bir Milyoner sorusu da "1962'de İsveç'teki tek televizyon kanalında bir uzman televizyonun önüne hangisinin yerleştirilmesiyle renkli görüntü elde edilebileceğini açıklayarak 1 Nisan şakası yapmış ve bunu deneyen binlerce kişi olmuştur?" oldu. İşte "1962'de İsveç'teki tek televizyon kanalında bir uzman televizyonun önüne hangisinin yerleştirilmesiyle renkli görüntü elde edilebileceğini açıklayarak 1 Nisan şakası yapmış ve bunu deneyen binlerce kişi olmuştur?" şeklindeki soru ve doğru yanıtı.

1962'de İsveç'teki tek televizyon kanalında bir uzman televizyonun önüne hangisinin yerleştirilmesiyle renkli görüntü elde edilebileceğini açıklayarak izleyicilere 1 Nisan şakası yapmış ve bunu deneyen binlerce kişi olmuştur?

A) Alüminyum folyo

B) Naylon çorap

C) Beyaz perde

D) Streç film

İşte sorunun doğru yanıtı: B) Naylon çorap

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/11620834/1962de-isvecteki-tek-televizyon-kanalinda-bir-uzman-televizyonun-onune-hangisinin-yerlestirilmesiyle-renkli-goruntu-elde-edilebilecegini-aciklayarak-1-nisan-sakasi-yapmistir