Ömer Çelik: Türkiye, barışın tesisi için en güçlü odaktır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son 1 haftada gerçekleştirdiği diplomasi trafiğini değerlendirdi. Çelik, “ Türkiye, barışın tesisi için en güçlü odaktır.” ifadelerini kullandı.

“ERDOĞAN GÜÇLÜ DİPLOMASİ ÜRETİYOR”

Çelik şu ifadeleri kullandı: Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya- Ukrayna savaşına ilişkin ortaya koyduğu diplomatik performans, Türkiye'nin dünyada hiçbir ülkeyle kıyaslanmayacak bir noktada olduğunu bir kez daha göstermiştir. Türkiye, barışın tesisi için en güçlü odaktır.

Sn Cumhurbaşkanımızın, Sn Zelensky ve Sn Putin nezdindeki girişimleri sonuç vermeye devam ediyor. Türkiye'nin güçlü katkılarıyla Ukrayna ile Rusya arasında savaş esirlerinin mübadelesi gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanımızın güçlü diplomasisi, olumlu gelişmeler üretmeye devam ediyor.

“DÜNYA BARIŞI İÇİN KİLİT ROL OYNUYORUZ”

Türkiye, Tahıl koridoru anlaşması da dahil olmak üzere yürüttüğü bir dizi girişim ile Karadeniz'de ve dünyada barışın temini için istikrar sağlayıcı kilit bir aktör olduğunu ortaya koymuştur. Cumhurbaşkanımızın bu rolü BM Zirvesi’nde tüm ülkelerden takdir görmüştür.

Cumhurbaşkanımızın BM Zirvesi’nde yaptığı konuşma insanlığın vicdanı olma, diplomasi yoluyla barışa güç verme ve dünyada daha adaletli bir düzen oluşturma konusunda Türkiye’nin kapsayıcı gücünü bir kere daha gösterdi.

- Diriliş Postası, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/12151013/omer-celik-turkiye-barisin-tesisi-icin-en-guclu-odaktir