2 yıldır kayıp olan yaşlı adamı ailesine Tik Tok videosu kavuşturdu

BBC’nin haberine göre, iki yıldır kayıp olan R. Venkateshwarlu, memleketi Telangana’dan 2 bin kilometre uzaklıkta Pencap’ta bir polis memurunun yoksullara yardımı teşvik etmek amacıyla çekip TikTok’a yüklediği videoda görüldü.

Galler’de yaklaşık bin 700 akıl hastası “yanlışlıkla” taburcu edildi

Dünya

Habere Git

Yaşlı adamı fark eden bir yakını aileye haber verdi. Aile de babalarına kavuşmak için Pencap emniyetiyle iletişime geçti.

Pencap polisi R. Venkateshwarlu’ye ulaşarak yaşlı adamı oğluyla görüntülü görüştürdü.

Oğul Telugu, “Birbirimizi gördüğümüzde ikimiz de gözyaşlarına boğulduk.” derken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağından ötürü aldığı özel izinle babasını almak üzere Pencap’a gittiğini söyledi.

Telugu, salı akşamı babasıyla Telangana’daki köylerine döndü.

ŞOFÖR YOL ORTASINDA İNDİRDİ

Konuşma ve duyma sorunları olan R. Venkateshwarlu, Nisan 2018’de bir başka köye çalışmak için bindiği kamyonda  uyuyakaldı, şoför çok sonra farkına vardığı yaşlı adamı yol ortasında indirdi.

Gurbetçilerden Alman sağlık çalışanlarına ‘Türk usulü’ teşekkür

Dünya

Habere Git

Bilmediği bir yolda yalnız başına kalan R. Venkateshwarlu, eve dönmek için otostop çekti, ancak saatler sonra ters yöne giden bir kamyona bindiğini anladı. Bu kamyonun şoförünün de Pencap’ın Ludhiana kentinde bıraktığı yaşlı adam, yöre halkının yardımlarıyla yaşamını sürdürdü.

Bu sırada aile R. Venkateshwarlu’yu bulmak için Telangana polisiyle iletişime geçti ancak burada yaşlı adamın izine rastlanmadı.

- Diriliş Postası, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6155135/2-yildir-kayip-olan-yasli-adami-ailesine-tik-tok-videosu-kavusturdu