Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih belli oldu mu?

Milyonlarca emekli Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak sorusunun cevabını araştırıyor. İlk kez 2018’de ödenmeye başlayan Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki kez ödenen bayram ikramiyeleri vatandaşın cebini rahatlatıyor. 1000 TL olarak ödenen bayram ikramiyelerinin ise ne zaman yatacağı merak konusu oldu. Bayramlarda emekli vatandaşlara ödenen ikramiyelerin bayram öncesinde verilmesi bekleniyor. Peki Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Bayram ikramiyelerinin yatacağı tarih belli oldu mu? Detaylar haberimizde…

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK? BAYRAM İKRAMİYELERİNİN YATACAĞI TARİH BELLİ OLDU MU?

Henüz resmi olarak duyurulmayan emekli ikramiyeleri için tarihin Temmuz ayında olması bekleniyor. Ramazan Bayramı ikramiyesi, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında erkene çekilerek Nisan ayında verilmişti.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE KADAR? NASIL ALINIR?

Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri 1000 TL olarak belirlenirken; her yıl iki defa olmak üzere ödeme yapılır. Ödemeler maaşın alındığı banka ve PTT şubelerinden emeklilerin hesaplarına yatırılmaktadır.

HANGİ EMEKLİLER BAYRAM İKRAMİYELERİNDEN YARARLANABİLECEK?

– SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri

– Şehit yakınları ve gaziler

– Ölüm aylığı alanlar

– Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,

– Geçici köy korucuları

– Şeref aylığı alanlar

– Şampiyon sporcular,

– Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

– Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6155233/bayram-ikramiyeleri-ne-zaman-yatacak-bayram-ikramiyelerinin-yatacagi-tarih-belli-oldu-mu