Bakan Albayrak duyurdu: Hakan Atilla’ya yeni görev! Hakan Atilla kimdir?

Bakan Albayrak resmi Twitter hesabından duyurdu. Eski Halkbank genel müdürü Hakan Atilla, Borsa İstanbul Genel Müdürlüğüne atandı. Bu son dakika gelişmesinden sonra arama motoru Google’da Hakan Atilla kimdir? sorularını araştıranlar çoğaldı. Bilindiği gibi Hakan Atilla uzun bir süre haksız yere ABD’de hapsedilmişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Hakan Atilla’nın Borsa İstanbul Genel Müdürlüğüne atandığını sosyal medyadan açıkladı.

Borsa İstanbul A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü  Mehmet Hakan Atilla oldu. Murat Çetinkaya’nın, 30 Ağustos 2019 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığına atanmasından sonra Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Mehmet Hakan Atilla seçildi.

MEHMET HAKAN ATİLLA KİMDİR?

1970 yılında Ankara’da doğan Mehmet Hakan Atilla, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

Meslek hayatına 1995 yılında Halkbank A.Ş.’de Araştırma Geliştirme ve Planlama Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak başladı. Atilla daha sonra Bankacılık Kartları ve Nakit Yönetimi Müdürlükleri’nde Uzman, Stratejik Planlama Daire Başkanlığı’nda Yönetmen ve Bölüm Müdürü, Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri’nde Daire Başkanı, Halk Yatırım’da Denetim Kurulu üyesi, Halk Emeklilik’te Yönetim Kurulu Üyesi ve Halkbank Makedonya Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. M. Hakan Atilla 2011-2018 yılları arasında Halkbank Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de üstlendi.

- Diriliş Postası, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6159791/bakan-albayrak-duyurdu-hakan-atillaya-yeni-gorev-hakan-atilla-kimdir