Avrupa’nın maskesi koronavirüsle düştü! Yaşlıları ölüme terk ediyorlar!

Koronavirüs salgınının Avrupa’da en şiddetli görüldüğü ülkelerden biri olan İspanya’da bilanço her geçen gün ağırlaşıyor. İspanya Savunma Bakanı Margarita Robles askerlerin virüsle mücadeleye destek olmak için sokaklara indiğini söyledi. Öte yandan Robles yaptığı açıklamada acı bir gerçeği anlattı. Yaşlıların evlerinde tamamen terk edildiğini belirten Robles, bazı yaşlıların yataklarında ölü bulunduğunu söyledi.

35 BİNDEN FAZLA VAKA TESPİT EDİLDİ

Çin’in Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde başladıktan kısa bir süre sonra pandemiye sebep olan korona virüsü hızını artırarak yayılıyor. Dünya çapında 381 binden fazla insana bulaşan ve 16 binden fazla insanın ölümüne sebep olan koronavirüsü ile ilgili önlemler alınmaya devam ederken, Avrupa’da salgından en çok etkilenen ülkelerden biri olan İspanya’dan korkunç bir açıklama geldi.

Korona virüsü salgınının ülkeye geldiği günden beri 35 bin 136 kişide hastalık tespit edilen ve en son rakamlara göre toplam 2311 kişinin öldüğü İspanya’nın Savunma Bakanı Margarita Robles, askerin arama-kurtarma ve ilk yardım çalışmalarına destek olduğunu ve askerlerin görevlerini şehir içinde yaptığını duyurdu.

YATAKLARINDA ÖLÜ OLARAK BULUNDULAR!

Robles, ülkedeki yaşlıların ve korkudan dışarı çıkamayanların evde çaresizce ölümü beklediğini de söyleyerek, “Askerlerin bazı kontrollerinde, yaşlıların evlerinde tamamen terk edildiğini gördü ve hatta bazıları yataklarında ölü bulundu” dedi. Ana Rosa televizyon programına çıkan Robles, “Bu insanlık dışı yaklaşım tolere edilmeyecektir ve sorumlular cezalandırılacaktır” dedi.

İspanya’nın salgından en fazla etkilenen bölgesi başkent Madrid’de defin işlemlerinin durdurulmasından dolayı bu virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin cansız bedenleri, morg olarak kentteki bir buz pistinde bekletileceği bildirildi.

- Diriliş Postası, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6161438/avrupanin-maskesi-koronavirusle-dustu-yaslilari-olume-terk-ediyorlar