CHP’lilerin kanalı Halk TV satıldı! Halk TV’nin yeni sahibi kim?

Ekranlarında daha çok CHP’li isimlerin boy gösterdiği Halk TV’ye bazı gazeteciler tepki göstermişti. Kanalda çalışan Uğur Dündar gibi bazı gazeteciler kanala tepki göstermişti. Bir süre önce Halk TV’nin satıldığı iddiası gündeme gelmişti. Sonunda Halk TV’nin satıldığı ortaya çıktı.  CHP’li yöneticilerin bu satışta aracılık ettiği söyleniyor. Peki CHP’lilerin kanalı Halk TV satıldı mı? Halk TV’nin yeni sahibi kim?

HALK TV SATILDI!

Halk TV, İngiltere’de yaşayan Türkiyeli iş insanı Cafer Mahiroğlu’na satıldı

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın yaptığı Halk TV’nin satıldığı kesinleşti.

Halk TV’nin satıldığını ilk kez Odatv gündeme getirmişti. Kanal, İngiltere’de yaşayan Türkiyeli iş insanı Cafer Mahiroğlu’na satıldı. Cafer Mahiroğlu bir haftayı aşkın süredir Halk TV’de çalışmalara başladı. Kanalın, önümüzdeki günlerde İstanbul’da başka bir yere taşınacağı da gelen bilgiler arasında.

Halk TV için yeni yer bakıldığı ve Halkalı, Küçükçekmece ya da Kabataş’a taşınacağı öğrenildi.

Kısa süre önce de Serhan Asker Halk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa etmiş, yerine de, daha önce Fox TV Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Sedat Bozkurt gelmişti.

CAFER MAHİROĞLU KİMDİR?

Cafer Mahiroğlu, 1966 yılında Sivas’ta doğdu, lise eğitiminin ardından çocuk yaşta İstanbul’a geldi. İngilizce öğrenmek amacıyla 1980′ lerin sonunda geldiği İngiltere’ye giderek, konfeksiyon sektöründe çalışmaya başladı.

Daha önce çalıştığı konfeksiyon atölyesini satın alarak kendi işinin sahibi oldu. 1991 de çalışanı olduğu Armondi tekstil şirketini satın alarak Top Shop, New Look, Dorothy, Perkins, Tesco, Evans gibi seçkin markaların üreticisi konumuna geldi.

1983’te kurulan ve kısa sürede 350 mağazasıyla İngiltere’nin en köklü markalarından biri haline gelen Select, 2007’de mali krize girince Mahiroğlu, şirkete talip oldu ve satın aldı. Kısa sürede verimsiz mağazaları kapatarak kalkınma planları hazırladı.

Halen bünyesinde İngilterenin yanısıra, Türkiye, Romanya, Vietnam, Çin ve Hindistan’da yaklaşık 1500 ü Türk, 7 bine yakın çalışanı ile, üretim fabrikalan ve mağazalar zinciri ile iş hayatına devam ediyor.

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6161775/chplilerin-kanali-halk-tv-satildi-halk-tvnin-yeni-sahibi-kim