Malhun Hatun kimdir? Osman Bey Bala’dan sonra Malhun Hatun ile mi evlendi?

ATV’nin reyting rekortmeni dizisi Kuruluş Osman yayınlanan son bölümü nefes keserken izleyeciler gözünü yeni bölüme çevirdi. Osman Gazi’nin Bala Hatun’dan sonra kiminle evleneceğini araştıran tarih meraklıları süreçle alakalı detayları araştırıyor. Bilindiği üzere Babası Ertuğrul’dan aldığı bayrağı taşıyan Osman Gazi iki kez evlilik yapmıştır. Peki, Malhun Hatun kimdir? Osman Bey Bala’dan sonra Malhun Hatun ile mi evlendi? İşte detaylar…

MALHUN HATUN KİMDİR? OSMAN BEY BALA’DAN SONRA MALHUN HATUN İLE Mİ EVLENDİ?

Kuruluş Osman dizisi ATV ekranlarında fırtınalar estirmeye devam ediyor. Dizi her bölümü ile merakla izleniyor. Tarihteki çok önemli isimlerden biri olan Osman Gazi Ertuğrul Gazi ve Halime Hatun’un oğludur. Babası Ertuğrul’dan aldığı bayrağı taşıyan Osman Gazi iki kez evlilik yapmıştır. Osman Gazi’nin ilk eşi yılında evlendiği Rabia Bala olmuştur. Osman Gazi’nin ikinci eşi ise Malhun Hatun olmuştur. Osman Gazi’nin bu evliliklerden toplam 7 çocuğu olmuştur. Osman Gazi’nin çocukları şunlar; Orhan, Alâeddin Paşa, Melik Arslan Bey, Fatma Hatun, Çobanbey, Hamid Bey, Pazarlı Bey.  Osman Gazi 1324 yılı Şubat ayında Bursa’nın fethini görmeden 67 yaşında vefat etti.

Osman Gazi, 1258 yılında Söğüt’te dünyaya gelmiştir. Ertuğrul Gazi’nin üzerine titrediği üç oğlundan birisi olan Osman Gazi, 27 sene saltanatta kalmıştır.

Osman Bey, Osmanlı Devleti’ni ve Osmanoğullarını kuran ve adını devletine ve soyuna vermiş bulunan ilk Osmanlı Sultânıdır. Kendisine Kara Osman, Fahruddin ve Mu’înüddin de denmiştir. Osman Gâzî, hayatının sonuna kadar emîr yani bey olarak anılmıştır; vefâtından sonra Hân ve Sultân denmiştir. Çünkü hayatının sonlarına doğru uc beyi olmuştur.

- Diriliş Postası, Televizyon bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6174970/malhun-hatun-kimdir-osman-bey-baladan-sonra-malhun-hatun-ile-mi-evlendi