Başrolünde Cüneyt Arkın’ın olduğu Kara Murat filmlerinin ilki olan 1972 yapımı filmin tam adı nedir? – Milyoner

Başrolünde Cüneyt Arkın’ın olduğu Kara Murat filmlerinin ilki olan 1972 yapımı filmin tam adı nedir?  ATV ekranlarında yıllar önce Kenan Işık’ın sunuculuğuyla başlayan ve şimdilerde Kenan İmirzalıoğlu ile yoluna devam eden hem kazandıran hem de bilgilendiren yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster, tüm heyecanıyla sürüyor. TV karşısında yarışmayı izlerken soruların doğru yanıtını merak eden izleyiciler internette de yoğun araştırmalar gerçekleştiriyor. Bu akşamki programda yarışmacıya sorulan soru da dikkatleri çekti. İzleyiciler yanıtı arama motorlarında sorgulamaya başladı. İşte Başrolünde Cüneyt Arkın’ın olduğu Kara Murat filmlerinin ilki olan 1972 yapımı filmin tam adı nedir? şeklindeki Milyoner sorusu ile verilen seçenekler arasındaki doğru yanıtı!..

Başrolünde Cüneyt Arkın’ın olduğu Kara Murat filmlerinin ilki olan 1972 yapımı filmin tam adı nedir?

A- Kara Murat Alparslan’ın Cengâveri

B- Kara Murat Yıldırım’ın Muhâfızı

C- Kara Murat Fatih’in Fedaisi

D- Kara Murat Kanunî’nin Akıncısı

Doğru cevap: Kara Murat Fatih’in Fedaisi

Kara Murat Fatih’in Fedaisi; 1972 yapımı Türk filmidir. Yönetmenliğini Natuk Baytan’ın yaptığı Kara Murat Fatih’in Fedaisi filmi, Kara Murat serilerinin ilk filmi olma özelliğine sahiptir.

- Diriliş Postası, Televizyon bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6181181/basrolunde-cuneyt-arkinin-oldugu-kara-murat-filmlerinin-ilki-olan-1972-yapimi-filmin-tam-adi-nedir-milyoner