Yol yasağı ne zaman bitecek? Şehirler arası yasak ne zaman bitiyor?

Ülkemizde herkes el birliği ile koronavirüs salgınına karşı etkin bir şekilde mücadeleye devam ediyor. Salgın ile mücadele kapsamında birçok önlem alınırken bu önlemlerden biri de şehirler arası seyahat yasağı olmuştu. Şehirler arası mecburi yolculuk yapması gereken vatandaşlar ise e-Devlet Kapısı üzerinden “e-Başvuru” ile seyahat izin belgesi alabilirler. Yol yasağı ne zaman bitecek? Şehirler arası yasak ne zaman bitiyor? Konuyla alakalı gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz…

YOL YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK? ŞEHİRLER ARASI YASAK NE ZAMAN BİTİYOR?

Koronavirüse salgınına karşı alınan önlemler arasında 30 büyükşehir ile Zonguldak iline giriş çıkışlar yasaklanmıştı. İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeye göre, alınan tedbirler kapsamında gıda temizlik gibi zorunlu ihtiyaç ve lojistik araçlar dışında giriş çıkış yapılamıyor. Konuyla alakalı konuşan Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, salgınla mücadelede bir sürpriz yaşanmazsa iç turizmi mayıs ayı sonunda başlatmayı düşündüklerini söyledi.

Bakan Ersoy, şu anki verilere göre salgınla mücadelede her şeyin olumlu geliştiğini ifade ederek şöyle konuşmuştu; “Böyle giderse ve gidişatta sıkıntı yaşanmazsa mayıs ayı sonu itibariyle iç trafik başlayacak. Kontrollü iç hat uçuşlarıyla turizm sezonu açılacak. Bir sertifikasyon kurulu oluşturduk ve konaklamanın kurallarını belirledik. Çok kapsamlı bir kurallar bütünü. Konaklama tesisleriyle görüşmelerimiz sürüyor. Bu kurallara uymayı taahhüt edenlere sertifikasyon vereceğiz. Sertifikasyon alan tesisleri duyurarak, tatilciye ‘Buralara gidebilirsiniz’ diyeceğiz. Şehirlerarası seyahat ve iç hat seferleri de bu dönem başlayacak. Vaka açısından sıfır olan ülkelerle karşılıklı kapıları açabiliriz”

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6185791/yol-yasagi-ne-zaman-bitecek-sehirler-arasi-yasak-ne-zaman-bitiyor