Filistinlilerin Harem-i Şerif’e alınmamasına tepki

Hamas Sözcüsü Hazim Kasım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail’in, Kudüs’ü Yahudileştirme ve Filistinli Arap kimliğini yok etme amacıyla uyguladığı gerçek planları olduğunu söyledi.

Kasım, İsrail’in bu doğrultuda Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya ve Kudüs’e ulaşmasını engellemek için bahaneler ve mazeretler üretmeyi bırakmadığını belirtti.

FİLİŞTİNLİLERİN HAREM-İ ŞERİF’E ALINMAMASINA TEPKİ 

İslami Cihad Hareketi Sözcüsü Davud Şihab da İsrail polisinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele tedbirlerini gerekçe göstererek Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde yaşayan Filistinliler dışında kimsenin Harem-i Şerif’e girişine izin vermemesine tepki gösterdi.

Şihab, İsrail polisinin gerekçesinin çok zayıf olduğunu, ibadet edenlerin sayısına müdahale etmeyi, Kudüs’ün Eski Şehir bölgesindeki vatandaşların hareketini kontrol etmeyi ve Mescid-i Aksa’ya ulaşmalarını engellemeyi hedeflediğini vurguladı.

Sözcü Şihab, İsrail’in, Filistinlilere yönelik düşmanca planlarına hizmet etmek için Kovid-19 salgınından yararlandığını sözlerine ekledi.

İsrail polisi bugün Kovid-19 tedbirlerini gerekçe göstererek Eski Şehir bölgesi dışından kimsenin Harem-i Şerif’e girişine izin vermemişti.

İsrail polisinin engellemeleri nedeniyle Mescid-i Aksa’da cuma namazı çok sınırlı sayıda Filistinlinin katılımıyla kılınmıştı.

- Diriliş Postası, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6195724/filistinlilerin-harem-i-serife-alinmamasina-tepki