EKPSS kura tercih tarihleri belli oldu mu? EKPSS tercihleri nasıl, ne zaman yapılacak?

EKPSS kura tercih tarihleri belli oldu mu? EKPSS tercihleri nasıl, ne zaman yapılacak? gibi sorular kamu kurum ve kuruluşlarına çalışmak isteyen engelli vatandaşlar tarafından sıkça araştırılıyor. 2140 kişilik kadroya yapılacak olan atamalar için gözünü ÖSYM’nin resmi açıklamasına çeviren adaylar için sevindiren haber geldi. EKPSS tercih kılavuzu, ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Peki, EKPSS kura tercih tarihleri belli oldu mu? EKPSS tercihleri nasıl, ne zaman yapılacak? İşte Bakan Selçuk’tan flaş açıklama…

EKPSS KURA TERCİH TARİHLERİ BELLİ OLDU MU? EKPSS TERCİHLERİ NASIL, NE ZAMAN YAPILACAK?

EKPSS tercih işlemleri için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan önemli bir açıklama geldi. EKPSS puanına sahip olan ve kura ile atama sistemine dahil olacak kişilerin merakla beklediği EKPSS tercih kılavuzu, ÖSYM tarafından erişime açılacak. Adaylar, 13-19 Ocak tarihlerinde EKPSS tercihleri için işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ocak ayında hem engellilerin hem devlet korumasından yararlanmış gençlerin hem de şehit yakını ve gazilerin atamasının yapılacağını açıkladı.

“ATAMA YAPILACAK 2.140 KADRO İÇİN ENGELLİLERİN TERCİH İŞLEMLERİ BUGÜN BAŞLAYACAK”

Bakan Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacağını açıkladı.

Adaylar tercih işlemlerini; 13-19 Ocak 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 19 Ocak 2021 günü, saat 23.59’a kadar yapabilecek.

Bakan Selçuk, adayların, Tercih Kılavuzunda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, öğrenim düzeylerine göre 2018-EKPSS veya 2020-EKPSS’ye girmiş ya da 2018-Kura veya 2020-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerektiğini hatırlattı.

EKPSS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6210869/ekpss-kura-tercih-tarihleri-belli-oldu-mu-ekpss-tercihleri-nasil-ne-zaman-yapilacak