İngiltere’de Kovid-19’dan ölenlerin sayısı bine yaklaştı

İngiltere’de Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, günlük vaka sayısı düne göre yaklaşık 3 bin düşerek 50 bin 23’e yükseldi.

981 KİŞİ DAHA ÖLDÜ

Ölümler ise artmaya devam ederek 981’e ulaştı ve böylece “24 Nisan’dan beri en yüksek ölüm sayısı” kaydedildi. Toplam can kaybı ise 72 bin 548’e çıktı.

İngiliz basını, can kayıplarının bu kadar fazla artmasında yıl başı tatili döneminde rapor edilemeyen sayıların şimdi işlenmesinden kaynaklanmış olabileceğini yazdı.

“YENİ TÜR TÜM ÜLKEYE YAYILDI”

Sağlık Bakanı Matt Hancock, ilk olarak İngiltere’de görülen koronavirüsün daha hızlı buluşan bir türünün tüm ülkeye yayıldığını ve vakaların “hızla ikiye katlandığını” belirtti.

Hancock, virüsün yayılmasını sınırlamak için katı kısıtlamaların uygulandığı yerlere yenilerin eklenmesine karar verildiğini de açıkladı.

4. AŞAMA KISITLAMALARI

Böylece İngiltere halkının yüzde 78’ini oluşturan yaklaşık 44 milyon kişi, ülkedeki en sıkı önlemleri içeren “4. aşama” kısıtlamalar altına alınmış oldu.

“Adı konulmamış karantina” olarak değerlendirilen 4. aşama kısıtlamalar, temel ürünlerin satılmadığı tüm ticari işletmelerin kapatılması, restoranların sadece paket servisi yapması, gerekli olmadıkça şehirler arası seyahat edilememesi ve tüm spor müsabakaların seyircisiz oynanmasını içeriyor.

Türkiye’de son 24 saatte 15 bin 692 kişi daha enfekte oldu, 254 hasta vefat etti

Gündem

Habere Git

Vuhan’da yarım milyon kişinin Kovid-19 olduğu öne sürüldü?

Dünya

Habere Git

İngiltere AstraZeneca aşısına kullanım onayı verdi

Dünya

Habere Git

Çin’den gelen aşılarda slogan detayı dikkat çekti

Güncel

Habere Git

- Diriliş Postası, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6220317/ingilterede-kovid-19dan-olenlerin-sayisi-bine-yaklasti