Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı var mı 2021? Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı ne zaman?

Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı var mı 2021? Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı ne zaman? gibi sorular vatandaşlar tarafından sıkça araştırılıyor. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı için yapılan duyuruda 90 personel alımı yapacağını açıkladı. Bu gelişmenin ardından vatandaşlar detayları araştırmaya başladı. Peki, Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı var mı 2021? Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı ne zaman?

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI VAR MI 2021?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, 90 kadrolu personel (hizmetli) alımı yapılacağına dair ilan yayımladı. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yayımlanan ilana göre, değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına kadrolu statüde çalışacak.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Vatandaşların yakın takipte olduğu personel ilanı için başvurular 25 Ocak 2021 tarihinde başlayacak olup, 29 Ocak’ta sona erecektir. Bu arada dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğine göre en az 3 yıl çalışmaları gerekmektedir. Bu nedenle başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekiyor.

EGM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?  

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

1. Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak,

Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Adaylar yapılacak olan sözlü ve/veya uygulamalı sınava katılmak amacıyla;

a) Kimlik belgesi,

b) Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,

c) İstenilen eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti (diploma/mezuniyet belgesinin aslının ibraz edilmesi durumunda, fotokopisi onaylandıktan sonra iade edilecektir. Diploma ve mezuniyet belgesi haricindeki belgeler kabul edilmeyecek.)

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6221637/emniyet-genel-mudurlugu-personel-alimi-var-mi-2021-emniyet-genel-mudurlugu-personel-alimi-ne-zaman