Evde bakım maaşı parası yatan iller listesi! 18 Aralık 2020 İstanbul, Ankara, Antalya, Konya, Bursa evde bakım parası yattı mı?

Ağır engelli ya da ağır hasta olup tam bağımlı heyet raporuyla evde bakıma muhtaç vatandaşların bakımını üstlenen kişilere devlet tarafından aylık ödenen evde bakım maaşı paraları her ayın 20’sine kadar tamamlanıyor. Vatandaşlar bulundukları illerde Evde bakım maaşı parası yatan iller listesi, 18 Aralık 2020 İstanbul, Ankara, Antalya, Konya, Bursa evde bakım parası yattı mı konularını araştırıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla verilen devlet desteği, ilgili vatandaşların hesaplarına her ayın belli zaman diliminde aktarılıyor. İşte Evde bakım maaşı parası yatan iller listesi! 18 Aralık 2020 İstanbul, Ankara, Antalya, Konya, Bursa evde bakım parası yattı mı? Detaylar yazımızda.

Evde bakım maaşı parası yatan iller listesi! 18 Aralık 2020 İstanbul, Ankara, Antalya, Konya, Bursa evde bakım parası yattı mı?

Aksaray

Bolu

Sakarya

Samsun

Antalya

Diyarbakır

Edirne

Konya

Zonguldak

Mersin

İstanbul

Denizli

Manisa

Şanlıurfa

Bilecik

Erzurum

Malatya

Ankara

Kahramanmaraş

Kırklareli

Balıkesir

Uşak

Sivas

Tokat

Bursa

Hatay

Afyonkarahisar

Adana

Isparta

Aydın

Osmaniye

Kayseri

İzmir

Ordu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın aylık olarak ağır hasta ve ağır engelli vatandaşların bakımını yerine getiren yakınlarına ödediği 1.460 TL’lik evde bakım maaşları her ayın 20’sine kadar tamamlanıyor.

Bu tarihe kadar il bazında gerçekleşen ödemeler 18 Aralık itibariyle ödenmeye başlandı. Gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

2020 Temmuz ayı evde bakım maaşı kaç TL oldu?

2020 yılında, memur maaş katsayısına bağlı olarak 65 yaş aylığı, engelli yardımı, engelliler için evde bakım parası başta olmak üzere tüm sosyal yardımlara zam yapıldı. Sosyal yardımlarda yüzde 5.49 oranında artış yapıldı.

Buna göre, 2019 yılında 1.384 lira tutarındaki evde bakım desteği, 2020 yılında 1.460 liraya yükseltildi.

Evde bakım maaşı almak için nereye başvurulur?

Evde bakım maaşı alabilmek için ağır hasta ya da ağır engelli kişinin ikametgahının bulunduğu il veya ilçedeki Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl/İlçe Müdürlüklerine başvuruda bulunulur.

Başvurunun ardından yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucu, gerekli şartları haiz olan vatandaşlara ‘evde bakım maaşı’ bağlanır.

2020 Evde Bakım Maaşı Şartları Nelerdir?

Güncel

Habere Git

- Diriliş Postası, Televizyon bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6225075/evde-bakim-maasi-parasi-yatan-iller-listesi-18-aralik-2020-istanbul-ankara-antalya-konya-bursa-evde-bakim-parasi-yatti-mi