Survivor Sancakay kimdir, nereli? Sancakay Ilım Morgül boyu ve yaşı kaç, mesleği nedir?

TV8’in fenomen yarışması Survivor 2021’in bu sezon yarışan isimlerinin hayat hikayeleri merak ediliyor. Sancakay Ilım Morgül bu yıl Survivor’ın en genç adaylarından biri olarak dikkatleri çekiyor. Yarışamacının yaşam öyküsü, mesleği, boy yaş memleket bilgileri sıkça araştırılmakta. Peki, Survivor Sancakay kimdir, nereli? Sancakay Ilım Morgül boyu ve yaşı kaç, mesleği nedir? Detaylar için haber içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Survivor Sancakay kimdir, nereli? Sancakay Ilım Morgül boyu ve yaşı kaç, mesleği nedir?

Survivor 2021 Sancakay Ilım Morgül, 30 Ocak 1997’de İstanbul’da dünyaya geldi.

Çocukluk ve gençlik yıllarını İzmir ve Rize’de geçiren Sancakay Ilım Morgül, 28 yaşındadır.

Teknik direktör Ünal Karaman’ın yeğeni olan Sancakay Ilım Morgül, sporcu kimliğiyle de bilinmektedir.

Spor hayatına ritmik jimnastikle adım atan Survivor Sancakay, Lise 3’e kadar okuduğu İzmir’de futbol kariyerine başladı. Lise 4’te Rizespor’a transferi gerçekleştirilen Morgül, lise öğrenimini de yine bu şehirde tamamladı.

2 yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde, Rus Dili Edebiyatı bölümünde okuyan Survivor 2021 Sancakay Ilım Morgül, iyi derecede İngilizce ve Rusça biliyor.

Morgül, sonraki dönemlerde ise eğitim hayatını İstanbul’da devam ettirdi. Konservatuvar tiyatro bölümünün yetenek sınavlarına girip kazanarak İstanbul’a yerleşen Morgül, halen 4. sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

Survivor Sancakay Ilım Morgül, 2 sezon boyunca Kadıköy Theatron sahnesinde Edinburg festivalinden gelen ‘Ofsayt’ oyununda başrol oynadı.

Morgül, 5 yıldır da vocal olarak sahne alıyor. Gitar çalan Sancakay Ilım Morgül, kendi bestelerini de seslendirmektedir.

Survivor 2021 yarışmacısı Cemal Hünal kimdir?

Editör: Emre Şentürk

e-mail: [email protected]

- Diriliş Postası, Televizyon bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6244045/survivor-sancakay-kimdir-nereli-sancakay-ilim-morgul-boyu-ve-yasi-kac-meslegi-nedir