Sadakataşı Bosna’ya yardım ulaştırıyor

Bosna Hersek’te yaşanan zorlu kış koşullarından etkilenen muhacirlere ve Srebrenitsalı ailelere destek olmak için bölgede bulunan Sadakataşı yardım ekibi gıda, kışlık kıyafet ve yakacak dağıtımı gerçekleştirdi.

Bosna Hersek’te bulunan kamplar üzerinden istedikleri ülkelere gitmek isteyen muhacirler ve Srebrenitsalı aileler çetin kış koşullarının yaşanması nedeniyle zor günler geçiriyor. Bu durumun çözümüne katkı sağlamak için Sadakataşı Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Bolcan öncülüğünde Bosna’da bulunan yardım ekibi yemek, kışlık kıyafet, bot, uyku tulumu, battaniye ve yakacak dağıtımları gerçekleştirdi.

Muhacirlere kış yardımı 

Daha iyi bir yaşam umuduyla Bosna Hersek üzerinden istedikleri ülkelere geçiş için Pakistan, Afganistan, Bangladeş ve Kuzey Afrika ülkelerinden göç eden muhacirler burada bulunan kamplarda çetin kış koşulları nedeniyle zor günler geçiriyorlar.

Bihac ve Velika Kladus bölgelerinde konaklayan muhacirlere Sadakataşı yardım ekibi tarafından 310 adet uyku tulumu, 365 çift bot, 40 adet battaniye ve 310 tane yağmurluk dağıtımı gerçekleştirildi.

Srebrenitsa’ya kış yardımı 

Ülke genelinde yaşanan soğuk havalardan Srebrenitsa’da etkilenmiş durumda. Srebrenitsalı aileleri de unutmayan Sadakataşı yardım ekibi ihtiyaç sahibi ailelere 28 ton yakacak dağıtımı gerçekleştirdi. Ayrıca Srebrenitsalı çocuklara bot ve mont hediye edildi.

Bölgedeki yardımları organize eden Sadakataşı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Bolcan yapmış olduğu açıklamada; ‘‘Daha iyi bir yaşam umuduyla Bosna Hersek üzerinden istedikleri Avrupa ülkelerine göç etmek isteyen muhacirler ağır kış koşulları nedeniyle zor günler geçiriyor.

Dört günlük bir yardım organizasyonu kapsamında kamplarda ve açık alanlarda yaşayan muhacirlere yemek, uyku tulumu, bot ve battaniye dağıtımları gerçekleştirdik. Srebrenitsalı kardeşlerimize de kış yardımları kapsamında yakacak, bot ve mont ulaştırdık. Bölgeye yardımlarımız devam edecek.’’ İfadelerini kullandı.

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6248396/sadakatasi-bosnaya-yardim-ulastiriyor