Rusya ve katil Esed, İdlib’deki sivillere saldırını artırdı

Suriye Milli Ordusu (SMO) çatısı altındaki Nasır Ordusunun saha komutanlarından Ebu Muhammed, Beşşar Esed rejimi, İran destekli terörist gruplar ve Rusya’nın son dönemde İdlib’deki sızma girişimi ve saldırılarını artırdığını söyledi.

SIZMA GİRİŞİMLERİ ARTTI

Ebu Muhammed yaptığı açıklamada, rejim güçlerinin, Rus Özel Kuvvetlerinin katılımıyla, Lazkiye kırsalının yani sıra Cebal el-Zaviye ekseni ve Hama’nın Gab Ovası cephe hatlarına sızma girişimlerini arttırdığını kaydetti.

Operasyon odasına Esad rejimi ve Rus Özel Kuvvetlerinin ortak operasyon düzenlediği bilgisinin geldiğini anlatan Ebu Muhammed, ardından çatışmaların başladığını aktardı.

RUS ASKERLER YARALANDI

Ebu Muhammed, gece saatlerinde, Esed rejimi güçleri ve Rus Özel Kuvvetlerinin, Hama’nın Gab Ovası kırsalındaki Enkavi cephe hattındaki SMO mevzilerine sızma operasyonu düzenlediğini ifade ederek “Biri üsteğmen olmak üzere 6 rejim unsuru öldürüldü, Rus askerlerden de yaralı bilgisi var.” diye konuştu.

Esed rejimİ güçleri ve İran destekli terörist grupların ateşkesi ihlal ederek sivil yerleşimlere saldırılarını artırdığına vurgu yapan Ebu Muhammed, “Rejim güçleri ve Rusya, bölgeyi kaosa sürüklemeyi amaçlıyor.” dedi.

- Diriliş Postası, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6261023/rusya-ve-katil-esed-idlibdeki-sivillere-saldirini-artirdi