Yürü be yürü be insan değilsin

Ramazan Yaşar
Ramazan Yaşar

“Adam olamadın gitti zevzek

Beni bilemedin gitti zevzek

Yürü be yürü be yürü be yürü be İNSAN DEĞİLSİN

Kendini bilmeyen canım eli ne bilsin

Halkı Halkı Halkı Halkı Hakk’ı ne bilsin”

Aşık Mahsuni Şerif bu türkünün sözlerini sanki Kılıçdaroğlu için yazmış. “Zevzek”, “insan değilsin”, “Halkı ve Hakkı ne bilsin.” Her kelime Kılıçdaroğlu’nun üzerine “cuk” diye oturuyor.

Bir insan evladı “sözde” değil, “özde” insan olmalı. Bu çağrı Kılıçdaroğlu ve CHP’deki çete üyelerine falan değil. Çünkü bu çağrı içinde ufacık bir insanlık kırıntısı olanlara yapılır. Onlarda da bu yok…

“SÖZDE” İNSANLARIN PARTİSİNİN “SÖZDE” MÜDÜRÜ

Terör örgütleri destekçisi, terörist sevicisi, Türkiye düşmanı ülkelerin taşeronu CHP ve başındaki müdüre defalarca “insanlık” çağrısı yaptım. Ama düzelecekleri yerde iyice zıvanadan çıktılar.

İnsanlık adına Kılıçdaroğlu ve CHP’de hiçbir kırıntı kalmadığını artık tüm Türkiye biliyor!

Milletin oyuyla Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan’a yönelik kullandığı aşağılık dil her gün pis bir hal alıyor. Kılıçdaroğlu’nun kullandığı dil siyasetçi dili değildir. Kullandığı kelimeler bir siyasetçiden çok bir terör örgütü elebaşından duyulacak şeyler.

Hatta bu nefret dolu ve aşağılık dil; dilinden dökülen zehirli ve hastalıklı kelimeleri en azılı terör örgütü elebaşlarından bile duymadık…

Bu hastalıklı, nefret dilini nerede büyütmüş, bu pis ve aşağılık kelimeleri hangi kültürden devşirmiş inanılır gibi değil. Sen ne insanlıktan nasipsiz bir varlıksın. Seni bu kin ve nefretle kim hangi dağda, hangi mağarada büyüttü?

Allah’ın insan olarak yarattığı bir varlık “insanlıktan çıkmak” için bu kadar mı çaba gösterir?

KILIÇDAROĞLU ÇOKTAN ÖLMÜŞ DE AĞLAYANI YOK

Gerçi CHP’nin kendisinden önceki başkanları için de halkımız ağlamadı. Millet arkalarından dua değil, beddua okuyor. Kılıçdaroğlu merak etmesin bundan o da nasibini fazlasıyla alacak.

Bedeni hastalıkların tedavisi vardır. Ancak ruhunuz hastalandı mı tedavi edilemez. Kılıçdaroğlu bedenen sağlıklı görünse de ruhen hasta, hatta ruhen ölmüş bir zavallıdır.

Sadece CHP içinden bir adamın çıkıp “Kemal ölmüştür” demesini bekliyor millet!

Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarını yazan ekip, kim bilmiyorum ama. Kullandıkları dil ve seçtikleri kelimelerin patentinin PKK, DHKPC ve FETÖ’cü teröristlere ait olduğuna eminim.

Türkiye tarihinde böyle aptal, pervasız ve ahlaksız bir siyasi figür daha önce görülmedi. Bu kurşun askeri kullananlar ipi boynuna geçirmişler istediklerini söyletiyorlar.

Kendinden önceki CHP başkanları unutulup giderken; halka saygı gösteren ve manevi değerlerine sahip çıkanlar hala unutulmadı. Milletin gönlündeki yerleri de  Kılıçdaroğlu gibi “sözde” adamı gördükçe büyüyor…

- Diriliş Postası, Ramazan Yaşar tarafından kaleme alındı
https://www.dirilispostasi.com/makale/6274819/ramazan-yasar/yuru-be-yuru-be-insan-degilsin