Polis arkasından 7 el ateş etmişti! Hastane odasından destekçilerine seslendi

ABD’nin Wisconsin eyaletinin Kenosha kentinde 23 Ağustos’ta çocuklarının gözleri önünde polis kurşunlarının hedefi olan 29 yaşındaki Jacob Blake’in ilk kez kendisine destek verenlere seslendiği videoyu, ailenin avukatı Benjamin Crump yayımladı.

“DIŞARIDAKİ HAYATI DEĞİŞTİRİN”

Dışarıda çok fazla hayat olduğunun altını çizen Blake, “Hayatınız, sadece hayatınız değil, bacaklarınız da elinizden alınabilir.” dedi.

Halen 24 saat boyunca acı çektiğini, nefes alırken, yemek yerken ve uyurken bile bu acıları hissettiğini belirten Blake, “Bunlarla uğraşmak istemezsiniz. Lütfen dışarıdaki hayatı değiştirin. Birlik olup, para kazanıp siyahiler için her şeyi daha kolay hale getirebiliriz.” diye konuştu.

BELİNDEN AŞAĞISI FELÇLİ KALDI

Sosyal medyadaki bir videoda, polisin, arabasının kapısını açarak içeri girmeye çalışan Blake’i kıyafetinden çekerek engellemeye çalıştığı ve sonrasında arkasından 7 el ateş ettiği görülmüştü. Blake’in arabaya binmeye çalışırken polis tarafından vurulduğu sırada 3 çocuğunun da arabada bulunduğu belirtilmişti.

Polisin sırtından yaraladığı Blake’in belden aşağısının felçli kaldığı ve bir daha yürümesinin çok zor olduğu açıklanmıştı.

FLOYD OLAYINDAN SONRA İKİNCİ KEZ ÜLKE AYAĞA KALKTI

ABD’de mayıs ayında Minnesota eyaletinin Minneapolis kentinde polis şiddeti sonucu siyahi George Floyd’un hayatını kaybetmesinin ardından ülke genelinde yaklaşık bir ay süren yoğun ve şiddet içerikli protestolar yaşanmıştı.

- Diriliş Postası, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6276926/polis-arkasindan-7-el-ates-etmisti-hastane-odasindan-destekcilerine-seslendi