Omar Elabdellaoui nereli, kimdir? Galatasaray’ın yeni sağ beki Omar Elabdellaoui kaç yaşında?

Galatasaray arka arkaya transferlerini açıklamaya başladı.  Fatih Terim’in transfer listesi doğrultusunda harekete geçen yönetim, Omar Elabdellaoui’yi de kadrosuna kattı. Linnes’in milli takımdanda arkadaşı olan Norveçli isim İstanbul’a geldi. Manchester City’nin altyapısında yetişen yıldız futbolcu bu sezon oynadığı futbolla göz doldurmuştu. Peki, Omar Elabdellaoui nereli, kimdir? Galatasaray’ın yeni sağ beki Omar Elabdellaoui kaç yaşında?

OMAR ELABDELLAOUİ NERELİ, KİMDİR? GALATASARAY’IN YENİ SAĞ BEKİ OMAR ELABDELLAOUİ KAÇ YAŞINDA?

Norveç Milli Takımı’nda da düzenli forma giyen ve istikrarı ile tanınan 28 yaşındaki sağ bekin piyasa değeri 4.8 milyon Euro olarak gösteriliyor.

Norveç Milli Takımı formasını U15, U16, U17, U18, U19, U21, U23 ve A Milli olmak üzere 8 farklı yaş kategorisinde giymeyi başaran Omar, 2017 Haziran’da kiralık olarak yarım sezon forma giydiği Hull City’de başarılı olamayınca Olympiakos’a geri dönmüştü.

1991 yılında Norveç’te dünyaya gelen sağ bek oyuncusu, Manchester City’nin altyapısında forma giydikten sonra 2012 yılında Feyenoord’a kiralandı. Tecrübeli oyuncu Hull City ve Olympiakos formaları da giydi. Norveç Milli Takımı ile 44 maça çıkan Elabdellaoui, skor üretme başarısı gösteremedi.

- Diriliş Postası, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6278682/omar-elabdellaoui-nereli-kimdir-galatasarayin-yeni-sag-beki-omar-elabdellaoui-kac-yasinda