Kuruluş Osman Lena hatun kimdir, gerçekte adı ne? Kuruluş Osman Lena tarihte var mı?

Kuruluş Osman Lena hatun kimdir, gerçekte adı ne, tarihte yeri var mı gibi sorular dizinin sıkı takipçileri tarafından araştırılıyor. Lena karakterine hayat Seray Kaya oyunculuğu kadar hayatı da merak ediliyor. İzleyiciden tam not alan başarılı oyuncu tarihi kurgu tarzında çekilen Kuruluş Osman’da büyük beğeni topladı. Peki, Kuruluş Osman Lena hatun kimdir? Kuruluş Osman Lena tarihte var mı?

KURULUŞ OSMAN LENA HATUN KİMDİR, GERÇEKTE ADI NE? KURULUŞ OSMAN LENA TARİHTE VAR MI?

Tarihi diziler arasında yer alan Kuruluş Osman’da bazı karakterlere gerçek tarihte rastlamak mümkün. Fakat Seray Kaya’nın canlandırdığı Lena karakteri tarihi kaynaklarda yer almıyor. Lena karakterinin tarihte farklı bir ismi olabileceği gibi rolün dizi için de kurgulandığı düşünülüyor.

SERAY KAYA KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Kuruluş Osman dizisinde Lena karakterine Seray Kaya hayat vermektedir. Kuruluş Osman'ın Lena'sı olarak bilinen Seray Kaya, 4 Şubat 1991 yılında İstanbul'da doğdu. Lise eğitiminden sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı. İlk kez 2012 yılında yayınlanan Huzur Sokağı adlı dizide rol aldı. Kadın dizisinde ki Şirin karakterine hayat verdi. En son Türkler Geliyor Adaletin Kılıcı filminde Maria rolünü canlandırmıştır.

- Diriliş Postası, Televizyon bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6613901/kurulus-osman-lena-hatun-kimdir-gercekte-adi-ne-kurulus-osman-lena-tarihte-var-mi