Ramazan ayında Türkiye'de 10 bin kumanya yardımı

Hoca Ahmet Yesevi Derneği 2015 yılından bu yana her ay ihtiyaç sahibi ailelere kumanya yardımında bulunuyor. İstanbul Fatih’teki dernek merkezinde 850, Bursa İl Temsilciliğinde 100, Türkiye'ye sığınan Doğu Türkistanlı ailelere 50 ve Türkiye'de mağdur durumdaki Suriyeli ihtiyaç sahibi aileler için Şam Uleması Derneği'ne 50 olmak üzere toplamda her ay 1050 adet kumanya dağıtıyor.

*Ramazan’ı Şerîf’te ihtiyaç sahibi aileler için 10 bin kumanya yardımı

HAYDER, Ramazan-ı Şerîf’e özel olarak hazırladığı “Yesevi Kumanyaları”nı, İstanbul’un arka sokaklarında yaşayan binlerce ihtiyaç sahibi aileye Ramazan ayının hemen öncesinde dağıtacak.

Hoca Ahmet Yesevi Derneği dağıtım görevlileri, kahvaltılık ve kuru gıda malzemelerinden oluşan HAYDER Kumanyalarının yanı sıra, normal kumanyaların iki katı büyüklüğünde ve iki katı malzemeye sahip Yesevi Kumanyalarını, ayni yardım teslim makbuzuyla birlikte 10 bin aileye ulaştıracak.

Ramazan’a özel hazırlanan Yesevi Kumanyası bedeli 300 TL’dir.
HAYDER kumanyası bedeli ise 150 TL’dir.

HAYDER Kumanyası İçeriği:

1 kg Domates Salçası

1 lt Sıvı Ayçiçek Yağı

1 kg Pilavlık Pirinç

1 kg Pilavlık Bulgur

1 kg Nohut

1 kg Kırmızı Mercimek

1 kg İnce Bulgur

1 kg Toz Şeker

1 kg Siyah Çay

1 kg Konverve Bezelye

1 kg Un

400 gr Zeytin

400 gr Çokokrem

380 gr Reçel

750 gr Sofralık Tuz

500 gr Makarna

Ramazan Özel Yesevi Kumanyası İçeriği:

Siz de On Bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerîf’te, bağışlarınıza doğru adresler bulan Hoca Ahmet Yesevi Derneği’ne kumanya bağışında bulunarak, ihtiyaç sahibi mazlum ve mağdur ailelerin yüzünü güldürebilirsiniz...

Web sitemizin online bağış bölümünden ya da hesap numaralarımız vasıtasıyla banka hesaplarımıza bağışta bulunabileceğiniz gibi, dernek merkezine gelmek suretiyle elden makbuz mukabilinde de bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

KUMANYA yazıp 1466’ya bir kısa mesaj göndererek hızlıca ve kolaylıkla 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

- Diriliş Postası, Hayat bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6800483/ramazan-ayinda-turkiyede-10-bin-kumanya-yardimi