Bir Zamanlar Kıbrıs Kemal Dereli kimdir, nereli? Kemal Dereli tarihte var mı?

Kıbrıs'ın gerçek bir vatan olma yolundaki mücadelesini anlatan dizinin Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesini ekrana taşıyacak. Konusuyla ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizinin karakterleri sıkça araştırılıyor. Özellikle Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Ahmet Kural'ın canlandırdığı Kemal Dereli karakterinin tarihteki yeri merak konusu oldu. Bu neden sık sık Bir Zamanlar Kıbrıs Kemal Dereli kimdir sorusu aramam motorlarından araştırılıyor. Peki, Bir Zamanlar Kıbrıs Kemal Dereli kimdir, nereli? Kemal Dereli tarihte var mı?

BİR ZAMANLAR KIBRIS KEMAL DERELİ KİMDİR, NERELİ? KEMAL DERELİ TARİHTE VAR MI?

 Kıbrıs Türk halkının varoluş ve özgürlük mücadelesi anlatacak olan Bir Zamanalar Kıbrıs dizisinin başrol karakteri Kemal Dereli’nin hayatı merak konusu oldu. Yüreği vatan aşkıyla çarpan Kıbrıslı Kemal Dereli sakız tüccarlığı yapan bir iş insanı. Dizide İnci ile evli olan Kemal Dereli Kanlı Noel'in  ardından evlerini ve yurtlarını terk etmek zorunda kalan binlerce Kıbrıslı vatandaşlardan bir tanesi. Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin Kemal Dereli'sini Ahmet Kural canlandırırken eşi İnci rolünü ise Pelin Karahan canlandırıyor.

AHMET KURAL KİMDİR?

10 Kasım 1982 tarihinde emniyet müdürü babasının görev yeri olan Kütahya'da dünyaya geldi. Konservatuvarda okuyan ablasının etkisiyle oyuncu olmaya karar veren Kural, lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katıldı. Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirdi ve Bilkent Üniversitesinde master yaptı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı.

Eğitimine devam ettiği sırada Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna dahil oldu. Tiyatro çalışmaları sürerken Fikrimin İnce Gülü adlı dizi ve TRT'de yayınlanan Evimin Erkeği adlı dizilerde aldığı rollerle televizyonda görünmeye başladı. Ardından Gazi adlı dizide başrol oynamaya başladı ancak reytinglerin düşük olması nedeniyle dizi 19. bölümden sonra yayından kaldırıldı. Aynı yıl içinde Güneşin Oğlu adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Köksal Engür, Hümeyra ve Özgü Namal ile birlikte rol aldı. Ardından Ramazan Güzeldir adlı dizinin bir bölümünde oynadı.

2010 yılında Selçuk Aydemir'in yönettiği Çalgı Çengi adlı sinema filminde Murat Cemcir ile başrolde oynadı. 28 Haziran 2012 tarihinde Star TV'de yayınlanmaya başlayan İşler Güçler adlı dizinin başrollerini Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz ile paylaşmıştır. Daha sonra Düğün Dernek adlı sinema filminde de Murat Cemcir'le başrolleri paylaştı. 2014 yılının Ekim ve Kasım aylarında vizyona giren Oflu Hoca'nın Şifresi isimli filmde bir Bakanı canlandırmış, Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu adlı filmde de karga karakterinin seslendirmesini yapmıştır.

İlk bölümü 13 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan Kardeş Payı dizisinin başrolünü Murat Cemcir ve Seda Bakan ile paylaştı.

4 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren ve 2015 yılının en çok izlenen filmi olan Düğün Dernek 2: Sünnet filminin başrollerini yine Murat Cemcir ile paylaşmıştır.

- Diriliş Postası, Televizyon bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6877015/bir-zamanlar-kibris-kemal-dereli-kimdir-nereli-kemal-dereli-tarihte-var-mi