Kuruluş Osman Zülfikar Derviş kimdir? Zülfikar Derviş gerçek tarihte var mı?

Kuruluş Osman Zülfikar Derviş kimdir? Zülfikar Derviş gerçek tarihte var mı? Soruları vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman hafta içi çarşamba günleri izlenme rekorları kırmaya devam ediyor. Tarihi olaylardan esinlenerek yapılan dizi deki oyuncu karakterlerin gerçekte var olup olmadıkları merak konusu oldu. Peki, Kuruluş Osman Zülfikar Derviş kimdir? Zülfikar Derviş gerçek tarihte var mı? İşte tüm detaylar haberimizde…

KURULUŞ OSMAN ZÜLFİKAR DERVİŞ KİMDİR?

Ahmet Kılıç Kuruluş Osman dizisinde Zülfikar Derviş karakterine hayat vermektedir. Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden 2018 yılında mezun olan oyuncu daha önce “Arka Sokaklar” dizisinde rol almıştır. “Kader” adlı sinema filminde yer alan oyuncunun rol aldığı bir diğer yapım ise “Kuruluş Osman” dizisi olmuştur. Oyuncu dizide önemli dini karakterlerden olan Zülfikar Derviş rolüyle büyük beğeni almıştır.

Kadıköy Sahnesi’nde “Devinim” adlı tiyatro oyununda rol almış olan oyuncu, “Öfke”, “The Mad Man and The Nun” ve “39 Basamak” adlı tiyatro oyunlarında da adından söz ettirmiştir.

Ahmet Kılıç Dizileri ve Filmleri (Kuruluş Osman Zülfikar Derviş)

Ahmet Kılıç Tiyatro Oyunları (Kuruluş Osman Zülfikar Derviş)

ZÜLFİKAR DERVİŞ GERÇEK TARİHTE VAR MI?

Kuruluş Osman Şeyh Edebali’nin adamı Zülfikar karakteri dizinin 18 Aralık akşamı yayınlanan bölümde ekranlara geldi.

Dizi hayranları her karakteri merak ettikleri gibi Edebali’nin adamı Zülfikar karakterinin gerçek tarihte yaşayıp yaşamadığı konusunu da merak etmektedirler.

Tarihi kaynaklarda kesin olarak bilgi bulunmayan Zülfikar Derviş’in Şeyh Edebali'nin müridi olduğu ve Aya Nikola tarafından öldürüldü bilgisi dışında çok bilgi bulunmamaktadır.

- Diriliş Postası, Televizyon bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/6878138/kurulus-osman-zulfikar-dervis-kimdir-zulfikar-dervis-gercek-tarihte-var-mi