Safra kesesinden 5 bin taş çıktı! Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurmuştu!..

Şaşkına uğratan olay Çorum'da yaşandı. Kent merkezinde ikamet eden 63 yaşındaki Mehmet Bezirci karın ağrısı şikayetiyle özel bir hastaneye müracaat etti.

Yapılan tedkiklerle Bezirci'nin safra kesesinde taş olduğu belirlenerek ameliyata alındı. Genel Cerrahi Uzmanı Aziz Cengiz ve Doktor Mustafa Yiğit tarafından ameliyat edilen Bezirci’nin safra kesesinden, 5 bin 58 taş çıkarıldı. Bezircinin tedbir amaçlı hastanede tedavisi sürerken, çıkarılan taşlar ise 3 sağlık personeli tarafından yaklaşık 1 saatte ancak sayılabildi.

Bezirci'nin sağlık durumu iyi

Operasyonu gerçekleştiren doktorlardan Genel Cerrahi Uzmanı Aziz Cengiz, "Hastamız karın ağrısı, hazımsızlık ve karında şişlik şikayeti ile hastanemize başvurdu. Yapılan tetkiklerde hastanın safra kesesinde çok sayıda taş olduğunu tespit ettik ve yapılan ameliyatta 5 bin 58 adet taş çıkarıldı. Tabi çıkan taş sayısı bizi oldukça şaşırttı, hastamızın sağlık durumu gayet iyi dedi." dedi.

- Diriliş Postası, Hayat bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/7234444/safra-kesesinden-5-bin-tas-cikti-karin-agrisi-sikayetiyle-hastaneye-basvurmustu