Sacha Boey kimdir, kariyeri nasıl? Sacha Boey kaç yaşında, hangi takımlarda oynadı?

Sacha Boey kimdir, kariyeri nasıl? Sacha Boey kaç yaşında, hangi takımlarda oynadı? Soruları sıkça araştırılmaya başlandı. Galatasaray 'da sağ bek transferinde önemli bir gelişme yaşandı. Pazar günü İstanbul'a gelmesi beklenen Fransız oyuncunun Galatasaray'la 4 yıllık sözleşme imzaladı. Sarı kırmızılı taraftarlar tarafından merak konusu olan oyuncu hakkında detayları haberimizde derledik. Peki, Sacha Boey kimdir, kariyeri nasıl? Sacha Boey kaç yaşında, hangi takımlarda oynadı? İşte tüm detaylar haberimizde…

SACHA BOEY KİMDİR, KARİYERİ NASIL?

Sacha Boey, 13 Eylül 2000'de Fransa'nın Montreuil şehrinde dünyaya geldi. Futbola Rennes'de başlayan ve 2019'da A takım kadrosuna dahil edilen 20 yaşındaki oyuncu, sağ bekin yanı sıra sol bekte de forma giyebiliyor. Ekim 2020'de Dijon'a kiralanan ve Haziran 2021'de takımına geri dönen Boey'un güncel piyasa değeri 2.5 milyon Euro.

SACHA BOEY KAÇ YAŞINDA, HANGİ TAKIMLARDA OYNADI?

Kariyerinde 47 resmi maça çıkan Fransız sağ bek, Rennes U19 formasıyla 1 gol atma başarısı gösterdi. Dijon'da 1, Rennes'de ise 2 asist yapan Sacha Boey, Fransa U17, U18 ve U20 takımlarında da oynadı.

Kamerun asıllı oyuncu, 1.78 boyunda. Rennes altyapısından yetişen ve geçtiğimiz sezonu Dijon'da kiralık geçiren 20 yaşındaki sağ bekin kulübü Rennes ile olan sözleşmesi Haziran 2022'de sona erecekti.

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/7519584/sacha-boey-kimdir-kariyeri-nasil-sacha-boey-kac-yasinda-hangi-takimlarda-oynadi