Nureddin Nebati Kimdir, Nerelidir? Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati Kaç Yaşında?

Gündeme dair Twitter paylaşımıyla dikkati çeken Nureddin Nebati'nin biyografisi araştırılmaya başlandı. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin nebati, Twitter'dan Merkez Bakası faiz indirimi konusuna ilişkin yaptığı paylaşımıyla gündem olmasının ardından "Nureddin Nebati Kimdir, Nerelidir? Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati Kaç Yaşında?" soruları araştırılmaya başlandı. Daha önce yaptığı görevler, memleketi ve yaşı gibi birçok detay merak ediliyor. Peki, Nureddin Nebati Kimdir, Nerelidir? Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati Kaç Yaşında, Nureddin Nebati Hangi Görevlerde Bulundu? İşte merak edilen tüm bilgiler!.. 

Dr. Nureddin Nebati Kimdir, Nerelidir? Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati Kaç Yaşında?

Dr. Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964’te Şanlıurfa Viranşehir’de dünyaya gelmiştir. 

Nebati, Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.

Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı.

-Dr. Nureddin Nebati: Bu mücadeleden zaferle ayrılacağız [Okumak için tıklayınız]

Nureddin nebati Hangi Görevlerde Bulundu?

Farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi.

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.

Halen ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olup Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarda bulunmaktadır.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babasıdır.

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/8418070/nureddin-nebati-kimdir-nerelidir-hazine-ve-maliye-bakan-yardimcisi-nureddin-nebati-kac-yasinda