Sedef Kabaş'ın ifadesi ortaya çıktı

Cumhurbaşkanlığı makamına katıldığı bir televizyon programında hakaret eden Sedef Kabaş, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kabaş'ın tutuklanmasının ardından ifadesi de ortaya çıktı. 

Kabaş Sulh Ceza Hakimliğindeki ifadesinde savcılıktaki ifadesini tekrar ettiğini söyleyerek, "Sözün orijinali bir atasözüdür. Hatta sözün orijinalini de değiştirerek sarf ettim. Bundan da anlaşılacağı üzere hakaret etme gibi bir kastım yoktur. Kastetmek istediğim toplumu kucaklayan birleştirici bir üslup olması gerektiğidir. Bunu vurgulamak istedim. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Serbest bırakılmayı talep ediyorum. Aleyhime olan hususları kabul etmiyorum" dedi. ,

SUÇ TV PROGRAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Nöbetçi hakimliğin, Kabaş hakkında verdiği tutuklama kararının gerekçesinde, "Şüpheli sarf ettiği sözlerde, 'Sayın Cumhurbaşkanını hedef alarak kullanmadım' şeklinde savunmada bulunmuş ise de, dosya içerisinde mevcut video kaydının izlenmesi neticesinde hakimliğimizde aksi yönde oluşan kanaat, müsnet eylemin televizyon programında gerçekleştirilmiş olması sebebi ve suçun nitelikli hali kapsamına girdiği ve cezada aktarım ön görüldüğü hususları birlikte değerlendirildiğinde, şüphelinin üzerine atılı suçu işlemiş olduğu hususunda kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu" ifadelerine yer verildi.

KAÇMA VE SAKLANMA İHTİMALİNİN YÜKSEK

Tutuklama kararının devamında, "Atılı suçun vasıf ve mahiyeti ile eylemin nitelikli hal olarak düzenlenmiş olması karşısında kanunda öngörülen cezanın alt ve üst sınırı nedeniyle kaçma ve saklanma ihtimalinin yüksek olduğu, bu nedenle bu aşamada adli kontrol hükümlerinin uygulanmasının yetersiz kalacağı, bu doğrultuda tutuklamanın ölçülü olduğu kanaatine varılarak, şüphelinin 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklanmasına karar verilmiştir" denildi.

- Diriliş Postası, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/9213520/sedef-kabasin-ifadesi-ortaya-cikti