Ayberk Pekcan neden öldü? Ayberk Pekcan kimdir, hastalığı neydi?

Ayberk Pekcan öldü mü? Oyuncu Ayberk Pekcan hayatını kaybetti. Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören ünlü oyuncu geçen hafta memleketi Mersin’de yoğun bakına kaldırılmıştı. Oyuncu bugün tedavi gördüğü Mersin'de hayatını kaybetti. Peki, Ayberk Pekcan neden öldü? Ayberk Pekcan kimdir, hastalığı neydi? Tüm detaylar haberimizde…

AYBERK PEKCAN NEDEN ÖLDÜ?

2021 Ekim ayında akciğer kanserine yakalandığını duyuran oyuncu geçtiğimiz hafta memleketi Mersin'de yoğun bakıma kaldırılmıştı. Ayberk Pekcan bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

AYBERK PEKCAN KİMDİR?

Ayberk Pekcan, 22 Mayıs 1970 yılında Mersin'de dünyaya geldi. Çocukluğunu ve gençliğini Adana ve Mersin şehirlerinde geçirdi. Pekcan ilk ve orta öğrenimini Adana'da, Liseyi Mersin'de okuduktan sonra Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalını bitirdi. Ünlü sanatçı daha sonra da oyunculuk kariyerine İstanbul'da başladı.

Ihlamurlar Altında', 'Yaprak Dökümü', 'Kurtlar Vadisi' ve 'Keşanlı Ali Destanı' gibi televizyon dizilerinde ana rollerde oynayan Ayberk Pekcan, 2010 yılında da başrolünde yer aldığı 'Saç' adlı sinema filmi ulusal ve uluslararası film festivallerinde ödüller aldı. Pekcan, 2012'de gösterime giren 'Aşk ve Devrim' adlı sinema filmindeki performansıyla 23. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülüne layık görüldü.

- Diriliş Postası, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.dirilispostasi.com/haber/9220204/ayberk-pekcan-neden-oldu-ayberk-pekcan-kimdir-hastaligi-neydi