Berfin Bitirim-Muhabir

Koç Holding’ten Ekrem İmamoğlu açıklaması: İddialar gerçek dışıdır! Koç Holding’ten Ekrem İmamoğlu açıklaması: İddialar gerçek dışıdır!

Yeniden Refah Partisi’nin seçimlere ittifaksız girme kararının ardından birçok iddia ortaya atıldı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili iddiaları canlı yayında cevapladı.

İMAMOĞLU'NDAN PARA MI ALDILAR?

Mehmet Altınöz dün akşam canlı yayına katıldı. Altınöz’e konuya ilişkin olarak "Özellikle sizin 'Hayır' cevabınızda İmamoğlu'ndan 25 milyon, 30 milyon dolar gibi bir reklam ya da sponsorluk aldığınız iddialarına cevap vermek ister misiniz?" sorusu yöneltildi. Altınöz, "Veririz tabii buyursunlar. Canlı yayındayız kim ne söylüyorsa buyursun söylesin" diye yanıtladı.

"GELSİN CANLI YAYINDAYIM"

"Yani Ekrem İmamoğlu Yeniden Refah'a arkadan aday çıkarması için ödeme yaptı, bir şekilde 'fonladı' iddiasına yanıtınız nedir?" diye sorulan Mehmet Altınöz, şu cevabı verdi; "İspata muhtaç tabii. İç siyasette dedikodu çok olur da bunu ispat etmek lazım. Bunu kim söylüyorsa gelsin canlı yayındayım. Kim yapmış bu konuşmayı? Bu parayı kim almış?"

İMAMOĞLU İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRİLMEDİĞİNİ BELİRTTİ

Bu süreçte Ekrem İmamoğlu ile hiç görüşmediğine özellikle değinen Altınöz, CHP'den de herhangi bir görüşme olmadığını ve görüşme talebinin de gelmediğini kamuoyuna duyurdu.

Editör: Berfin Bitirim