Hazal Mihrace Göksun - Muhabir 

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ve ASELSAN iş birliğiyle düzenlenen "Yeşil Geleceğim, Ailem ve Ben" temalı resim yarışmasında Türkiye genelinde lise öğrencileri, temiz, sürdürülebilir ve çevreci bir gelecek için hayallerini resimlerinde ortaya koydu.

Yarışmaya katılan öğrenciler, Türkiye'nin 2053 yılı net sıfır emisyon hedefine nasıl katkıda bulunabileceklerini ve çevre dostu yaşam pratiğini nasıl benimseyebileceklerini resimlerinde işledi. Okulda, evde, işte ve sosyal hayatta yapılabilecek uygulamaları ve karbon emisyonlarını azaltma konusundaki fikirlerini eserlerine yansıttılar.

Değerlendirme komitesinde Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ve ASELSAN temsilcileri ile uzman akademisyenlerin yer aldığı yarışmada, birinci, ikinci ve üçüncülük ödüllerine layık görülen eserler belirlendi. Öğrencilerin çevre bilincine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen etkinlik, gençlerin çevre konusundaki duyarlılığını artırmayı hedefliyor.

ASELSAN Gölbaşı Yerleşkesi'nde düzenlen törenle ödüller sahiplerine verildi.

Birincilik ödülünü Ağrı Erol Parlak Güzel Sanatlar Lisesi 12. sınıf öğrencisi Zeynep Çetin,

İkincilik ödülünü Erzincan Güzel Sanatlar Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Beyza Nur Albayrak,

Öğretmenlerin şehirler arası yer değiştirme sonuçları belli oldu Öğretmenlerin şehirler arası yer değiştirme sonuçları belli oldu

Üçüncülük ödülünü Adana Dr. M. Feyyaz Etiz Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Hayat Toktaş kazandı.

Editör: Hazal Mihrace Göksun