AK Parti’nin 31 Mart mahalli seçim sonuçlarına göre ikinci parti olarak çıkmasının ardından özeleştiriler yapılmaya devam ediyor.  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ile AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İl Koordinatörü Selim Yağcı da  AK Parti Bolu İl Başkanlığı’nda yerel yönetimlerin gelişimi ve bölgesel projelerin ele alındığı toplantı için bir araya geldi.

"BEKLEDİĞİMİZ SEÇİM SONUCUNU ELDE EDEMEDİK"

AK Parti olarak 31 Mart seçimlerinde oy düşüşüyle karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Yılmaz, "Hepinizin çok iyi bildiği gibi 31 Mart seçimlerinin sürecinde yerel yönetimler başkanlığımız olarak Türkiye'de yerel yönetimler seçimlerinin organize edildiği bir partimiz birimi olarak büyük çaba gösterdik. 31 Mart akşamı umduğumuzu bulamadık. Beklediğimiz bir seçim sonucunu elde edemedik. Daha iyi bir seçim sonucu bekliyorduk.” şeklinde konuştu. 

Erdoğan 18 yıl sonra CHP'de Erdoğan 18 yıl sonra CHP'de

“MİLLETİN TALİMATINI BAŞ ÜSTÜNE KOYACAĞIZ”

Türkiye genelinde gerek seçime katılmayan seçmen sayısının giderek artması, gerekse seçmenin AK Parti’ye bazı konularda bir uyarı gibi alabilecekleri veya dikkatin çekilmesine dönük olan bir tespit gibi de alabilecekleri oy düşüşüyle karşı karşıya kaldıklarını belirten Yılmaz, “Önümüzdeki süreçte bu seçim sonuçlarından çıkan değerlere göre yeniden yenilenerek, hatta daha da hızlanarak, enerjimizi toplayarak sandık sonucundan aldığımız milletimizin talimatını baş üstüne koyup, dolu dizgin geleceğe dönük bir koşu içerisinde koşma içerisinde olacağımızın vurgusunu yapmak üzere bugün Bolu'muzdayım" dedi. 

“ÜLKE GENELİNDE OY DÜŞÜŞÜ OLDU”

Yılmaz, yerel seçimlerde ülke genelinde olan oy düşüşünden Bolu'nun da etkilendiğini hatırlatarak, "Bolu'muzda da sonuç itibariyle bu yerel seçimde beklediğimiz olmadı. Beklediğimiz çıkışı yapamadık. İyi bir adayımız vardı, Muhammet Bey. Burada il belediye başkanı adayımızdı. Pırıl pırıl belediye başkanı adaylarımız vardı ama ülke genelinde bir oy düşüşümüz oldu. Bolu'da bundan aynı şekilde etkilendi." ifadelerine yer verdi. 

Kaynak: İHA