Son Dakika

Afrin şehir merkezi kuşatıldı!

Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde bölgede başarılı ve istikrarlı yürüyüşünü sürüdüren TSK ve ÖSO unsurları Afrin şehir merkezini kuşatma altına aldı.

Afrin şehir merkezi kuşatıldı!

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye'nin Afrin bölgesinde faaliyet gösteren terör örgütü PKK/PYD/YPG ve DAEŞ'e yönelik ve özellikle bölgede barış ile istikrarın tesisi amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bilgilendirmede bulundu.

TSK'dan yapılan açıklama:

"Zeytin Dalı Harekatı kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde 12 Mart 2018 tarihinden itibaren Afrin kent merkezi kuşatıldı."

Dün 12 köy terörden kurtarılmıştı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, dün akşamki açıklamasında 175'i köy, 37'si kritik nokta olmak üzere toplam 212 bölgenin kontrol altına alındığı, kurtarılan toplam alanın bin 102 kilometrekareye ulaştığını söylemişti.

Terör örgütü YPG/PKK'nın yığınak ve savunma hatları, büyük ölçüde Afrin ilçe merkezinde bulunuyor. Beldelerdeki sivilleri canlı kalkan yapabilmek için nüfusu zorla ilçe merkezine yönlendiren terör örgütü, merkezden Esed/Hamaney rejimi ve askeri devrimcilerin kontrolündeki bölgelere gitmek isteyen Arap ve Kürt nüfusa ise engel oluyor. Sivillerin alıkonulması, Birleşmiş Milletlerden de tepki görüyor.

Yorumlar