Son Dakika

Afrin'de saldırı hazırlığındaki 10 PKK'lı terörist öldürüldü

Suriye'nin Afrin ilçesinde Türk askerleri ve ÖSO'ya saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 11 PKK'lı terörist, hava destekli operasyonla öldürüldü.
Afrin'de saldırı hazırlığındaki 10 PKK'lı terörist öldürüldü

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü PYD/YPG'den temizlenen Suriye'nin Afrin ilçesinde Türk askerine ve Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 11 PKK'lı terörist, art arda düzenlenen hava destekli 3 ayrı operasyon ile öldürüldü.

Türk İstihbarat birimleri ve güvenlik güçleri yaptığı çalışmalarda, PYD/YPG'li teröristlerden temizlenen Afrin'de bir grup teröristin saldırı hazırlığında olduğunu belirledi. Kentte arama faaliyetlerini sürdüren Türk askeri ve Özgür Suriye Ordusu'na saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen teröristlere yönelik hava destekli operasyonda 4 teröristten 2'si ölü, 1'i ise sağ olarak ele geçirildi. 

5 KİŞİLİK BİR TERÖRİST GRUP DAHA TESPİT EDİLDİ

Sağ olarak ele geçirilen teröristin sorgulamasında, 5 kişilin bir terörist grubun daha olduğu öğrenildi. Harekat kapsamında 3 Mart tarihinde teröristlerden temizlenen Racu beldesinde olduğu tespit edilen ikinci terörist gruba İHA desteği ile operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 terörist öldürüldü. Grupta bulunan teröristlerden birinin kaçtığı öğrenildi.

İHA'LAR SAHNEDE!

Arka arkaya iki terörist grubuna yönelik gerçekleştirilen operasyonların ardından bölgede çalışmalarını yoğunlaştıran güvenlik güçleri, bu kez Afrin'in batı kırsalında 4 kişilik bir terörist grubun olduğu bilgisini aldı. Bölgeye gönderilen 4 PKK'lı teröristi öldürdü.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.