Son Dakika

Afrin'de terör karargahı havaya uçuruldu!

İHA'lar tarafından çekilen görüntüler, YPG/PKK'lı teröristlerin meskun mahallerden Türkiye'ye yönelik yaptıkları roket ve havan saldırılarını gözler önüne serdi. İHA'lar tarafından tespit edilen örgüt karargahı TSK tarafından tam isabetle vuruldu.

Afrin'de terör karargahı havaya uçuruldu!

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında İHA'lar tarafından çekilen görüntüler, YPG/PKK terör örgütü mensuplarının meskun mahallerden Türkiye'ye yönelik saldırılarını gözler önüne serdi. Hatay, Reyhanlı ve Kilis'te bugüne kadar 7 sivilin şehit olduğu, 113 sivilin de yaralandığı saldırıların failleri İHA'lar tarafından görüntülendi. 

Topraklarımızı hedef alacak şekilde atış ayarı yapıyor

Afrin'in batısındaki Cinderes'in kenar mahallelerinde çekilen görüntülerde, üzerinde top bulunan özel donanımlı bir aracın etrafında sivil kıyafetli üç terörist görülüyor. Bu sırada, uçaksavar yüklü bir araç da teröristlerin yanına yaklaşıp kısa süre bekledikten sonra buradan ayrılıyor.

Atıştan sonra kaçıyorlar!

Teröristler, top bulunan aracı Türk topraklarını hedef alacak şekilde konuşlandırdıktan sonra atış ayarı yapıyor. Hedef gözeterek atış yapan teröristler, bulundukları bölgeden hızlıca uzaklaşıyor.

HA tarafından adım adım takip edilen teröristler bir süre sonra YPG/PKK'ya ait örgüt karargahına ulaşıyor. Örgüt karargahında başka teröristlerin de bulunduğu görülüyor.

İHA’lar görüntü almasın diye lastik yakıyorlar!

Görüntülerde dikkat çekici başka bir ayrıntı da terör örgütü mensuplarının, İHA'ların karargahın görüntüsünü çekememesi ve görüş açısını kapatması için lastik yakmaları.

Teröristler saklandıkları karargah yerle bir edildi!

İHA'lar tarafından takip edilen ve görüntülenen teröristlerin saldırı sonrası saklandıkları örgüt karargahı, TSK tarafından nokta atışıyla tam isabetle havaya uçuruluyor.

24 günde Afrin’den topraklarımıza 98 roket ve havan atıldı

Terör örgütü YPG/PKK, Zeytin Dalı Harekatı başladıktan sonra 21 Ocak'tan bu yana Hatay ve Kilis'te sivil yerleşim yerlerine 98 roket ve havanla saldırı düzenledi. Bu saldırılarda 2'si Suriyeli 7 sivil şehit oldu, 113 kişi yaralandı. 

Yorumlar