Türk bankalarının yurt dışı finansman çalışmaları sürüyor. Son olarak Ziraat Bankası yurt dışından kaynak temin ettiğini açıkladı. Açıklamaya göre İngiltere'nin uluslararası ölçekteki bir yatırım bankasıyla 300 milyon dolar tutarında, 4 yıl vadeli, teminatlı dış finansman işlemi gerçekleştirildi.

Ziraat Bankası'nın basın açıklaması şöyle;

BASIN AÇIKLAMASI

Altın fiyatlarında hareketlilik sürüyor! Gram altın, çeyrek altın... Altın fiyatlarında hareketlilik sürüyor! Gram altın, çeyrek altın...

Ziraat Bankası’ndan 300 Milyon USD Tutarında Uzun Vadeli Dış Finansman

Ziraat Bankası olarak, istikrarlı ve dengeli büyüme stratejilerimiz doğrultusunda dış finansman kaynaklarımızı çeşitlendirmekte ve uzun vadeli borçlanma imkanlarımızı artırmaktayız.

Bu kapsamda, İngiltere’nin uluslararası ölçekteki bir yatırım bankasıyla 300 milyon ABD doları tutarında, 4 yıl vadeli, teminatlı dış finansman işlemi gerçekleştirilmiştir.

Son dönemde Türkiye ekonomisinde görülen olumlu gelişmeler ve uygulanan program kapsamında atılan adımlar neticesinde, ülkemiz bankacılık sektörüne olan güvenin hızlanarak artmaya devam ettiği görülmektedir. Türkiye’nin kredibilite artışı, uluslararası finans sistemine başarılı entegrasyonumuza katkı sağlarken, iyileşen koşullarda uluslararası nitelikli fon akışının sürmesine ve uluslararası paydaşlarımızla iş birliklerimizin güçlenerek devam etmesine destek vermektedir.

Dış finansmanda derinleşme ve çeşitlendirme stratejimiz, önümüzdeki dönemlerde de kararlılıkla sürdürülecektir. 

Editör: Pınar Karahan