Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki grup toplantısında konuştu. Saadet Partisi ile ortak toplantı düzenleyen Davutoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu'nun gündeminde yerel seçimler de yer aldı.

Davutoğlu, 31 Mart'ta yapılacak olan seçimlere Saadet Partisi ile ortak gireceğini açıkladı.

"100 SEÇİM BÖLGESİNDE SEÇİMLERE ORTAK GİRECEĞİZ"

Davutoğlu, "Geçen hafta sayın Karamollaoğlu ile birlikte ortak bir toplantı yaptık. Büyükşehirlerden, illerden, ilçelerden, beldelerden oluşan 100 seçim bölgesinde seçimlere ortak olarak gireceğiz. Bu ilk aşama. Daha sonra da inşallah, çalışmalarımız devam ediyor. Gönül ister ki tümünde bir arada olalım. Bazı yerlerde ayrı ayrı girmemiz gerekiyorsa ayrı ayrı gireriz. Samimiyetle karşılıklı dürüst bir ilişki içinde bu sayıyı mümkün olan en üst noktaya çekmeye çalışacağız." açıklamasında bulundu.

GENEL SEÇİM SONRASI MECLİS'TE 6. GRUBU KURDULAR 

Seçime CHP listelerinden giren DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi, alınan yenilginin ardından çıkardıkları vekillerle CHP'den ayrılarak TBMM'de yeni bir grup kurma beklentisi içerisine girdi.

Bunun üzerine DEVA Partisi veto ederken, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi Meclis’te ortak bir siyasi parti grubu kurdu.

Böylelikle Meclis'teki grup sayısı 6 oldu.

Turgut Altınok'tan Yavaş'a gönderme! Bütün mesaisini cumhurbaşkanı adaylığına harcadı Turgut Altınok'tan Yavaş'a gönderme! Bütün mesaisini cumhurbaşkanı adaylığına harcadı


 

Editör: Nusret Odabaş