Fidan, basın toplantısında Filistin devletini tanıma konusunda Türkiye ve ortakları arasında yoğun işbirliği sağlanacağını vurguladı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İstanbul'da Yeni Zelanda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Winston Peters ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Bakan Fidan, basın toplantısı sırasında Irak ile terörle mücadelede işbirliğinin güçleneceğini kaydetti.

Fidan açıklamasında özellikle bölgesel faktörlerle sağlanan görüşmelerin önemli yer tuttuğunu kaydetti.

Filistin devletini tanıma konusunda Türkiye ve ortakları arasında yoğun işbirliği olduğunu vurgulayan Fidan, "Gazze işgali dünyada ezenlerle ezilenlerin mücadelesi oldu" diye konuştu.

TÜRKİYE'DEN FİLİSTİN HAMLESİ: RİYAD'A ZİYARET
Hafta sonu Riyad'a ziyaret gerçekleştireceğini kaydeden Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı Arap Ligi üyeleri ile bir araya gelerek Filistin devletini tanıma konusunda neler yapılabileceğini görüşeceklerini bildirdi.

Kahramanmaraş'ta 20 bin 145 konut bitti, depremzedeler yuvalarına kavuştu Kahramanmaraş'ta 20 bin 145 konut bitti, depremzedeler yuvalarına kavuştu

Bakan Fidan, "Uluslararası toplumu harekete geçirmek konusunda başarısız olursak bu yaşadığımız üçüncü ve en şiddetli Gazze Savaşı son olmayacak. Dolayısıyla kalıcı çözüm için var gücümüzle çalışmamız gerekiyor" diye konuştu.

Fidan konuşmasında insani yardımın sağlanması için de ortak çalışmalar yürütülmesi gerektiğini kaydetti.

Editör: Nusret Odabaş