Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lozan Barış Antlaşması'nın yıl dönümü için mesaj Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lozan Barış Antlaşması'nın yıl dönümü için mesaj

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na ise Mehmet Özhaseki'nin yerine Murat Kurum getirilmişti. 

Murat Kurum bugün görevi Mehmet Özhaseki'den düzenlenen törenle birlikte devraldı.

Mehmet Özhaseki'nin açıklaması şöyle:

Şerefli bir görevi ifa etmeye çalıştım. Bilgim birikimim çabam ne kadarsa hepsini vermeye çalıştım. Giderken başınızın dik olması çok önemli. Elbette biz kanunlara karşı sorumluyuz hesap vereceğiz. Yapmış olduğum hizmetlerden sonra vicdanen huzurluyum. Kutsal bir görev bu. Sayın Kurum kardeşim inşallah bunu başaracaktır. Bugün buradan ayrılırken yaptığım hizmetlerden müsterih olduğum gibi vicdanlı olarak görevimden ayrılıyorum. Önceki bakanlığım döneminde Çukur eylemleri vardı. Benim başlattığım projeleri kardeşim devam ettirecektir. Bugün de artık bu kamu görevimi tamamlayarak buradan ayrılıyorum. Bundan sonra da bana düşen bir şey varsa elbette yapacağım. Yine de çağrıldığım zaman kardeşlerimin yanında olmaya gayret edeceğim."

"Hedefim aziz milletimize hizmet etmek oldu"

Deprem dönüşümü çalışmalarına hız kazandıracaklarını ifade eden Bakan Kurum, "Kendiliğinden yıkılan binalar dahil deprem dönüşümünde her türlü gayreti, hiçbir siyaset gözetmeksizin hep birlikte elimizi taşın altına koyarak deprem dönüşümünü başlatmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bakan Murat Kurum'un açıklaması şu şekilde;

Görevi yeniden bana tevdi ettiren Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi iletiyorum. 94'ten bu yana gerek belediye başkanlığı, bakanlık, genel başkanlık görevlerinde örnek aldığımız sayın bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Farklı görevlerde çalıştılar, ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Görev aldığım her işte amacım, hedefim aziz milletimize hizmet etmek oldu. Yeri geldi depremde, selde, heyelanda milletimiz için koşturduk. Geçmişte ne yaptıysak yine aynı şekilde devam edeceğiz. Kendiliğine dahi yıkılan binalar dahil deprem dönüşümünde her türlü gayreti, hiçbir siyaset gözetmeksizin hep birlikte elimizi taşın altına koyarak deprem dönüşümünü başlatmak istiyoruz.

Aziz milletimize sözlerimizi tutmaya gayret edeceğiz. Bugün yaşadığımız, şahit olduğumuz kendiliğinden yıkılan binalar... 81 ilimizde deprem dönüşümü konusunda her türlü arzuyu hiçbir siyaset gözetmeden hep birlikte elimizi, gövdemizi taşın altına koyarak dönüşümü gerçekleştirmek istiyoruz.

İklim değişikliğiyle mücadele bakanlığımızın en önemli görevlerinden birtanesi. Yeşilimizi gözümüz gibi koruyacak, güzelliğe güzellik katacak yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. Çevre komisyonu üyelerimizle çok güzel çalışmalar yaptık. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yine aynı uyumu göstermek üzere bu noktada artırmaya devam edeceğiz. Belediyelerimizle iç içe çalışmalar yürüteceğiz. Bakanlıkta birlikte çalıştığım mesai arkadaşlarımla birlikte aynı amaç doğrultusunda devam edeceğiz.

Editör: Hazal Mihrace Göksun